Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autobusy svezou postižené i matky s kočárkem

1. 3. 2007
  • Datum: 1.3.2007
  • Autor: (pon)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Brno a Jižní Morava
  • Strana: 04

Nedělní výlet autobusem mimo Brno si mohou už od 4. března naplánovat tělesně postižení i matky s kočárkem. Z brněnského nádraží v Králově poli do Kunštátu, Olešnice a Bystré totiž začnou jezdit nové nízkopodlažní autobusy. „Autobusy jsou unikátní tím, že mají plošinu pro invalidy a kočárky, kterou lze spustit 70 mm od země. Plošina má elektronický snímač. Ten by měl zvýšit bezpečnost nástupu a výstupu cestujících,“ uvedl Antonín Grund ze společnosti Tourbus, která bude příměstskou autobusovou linku provozovat.
V letních měsících zpříjemní lidem cestování na lince z Brna do Bystré na Pardubicku klimatizace.
Nové autobusy mají sice nižší spotřebu paliva, ale do cen jízdného se to nepromítne. „Cena jízdenek je vázána na tarif IDS JMK,“ vysvětlil Antonín Grund.
Čistší výfukové plyny
Doprava pěti novými autobusy značky Volvo bude šetrnější i k životnímu prostředí. „Tento dopravní prostředek je vybaven nejmodernější technologií čištění výfukových plynů. Splňuje novou zákonnou normu Evropské unie,‘‘ řekl Radko Manda ze společnosti Volvo.
Podle Mandy dodala společnost Volvo nízkopodlažní vozidla určená pro příměstskou dopravu v takovém měřítku na český trh poprvé.
Autobusy mají kapacitu 78 cestujících. „V autobuse je 45 míst k sezení a 33 k stání,“ upřesnil Grund.
Jihomoravská společnost Tourbus patří mezi nejvýznamnější tuzemské dopravce v oblasti pravidelné vnitrostátní silniční dopravy. Její linky také spojují Českou republiku s řadou evropských zemí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář