Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladík zranil hned dva revizory

2. 3. 2007
  • Datum: 2.3.2007
  • Autor: ZUZANA FOJČÍKOVÁ
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Brno
  • Strana: 02

Šestnáctiletý chlapec neměl jízdenku, chtěl utéct. Vyřčení dvou slov „kontrola jízdenek“ může mít občas i velmi bolestivé následky. Své by o tom po středečním ránu mohli vyprávět dva revizoři brněnského dopravního podniku.
Ze snahy zkontrolovat v ranním trolejbusu jízdenku šestnáctiletému chlapci si totiž jeden odnesl naražená záda a vynucený pobyt v nemocnici. Druhý si na těle počítá modřiny.
Jednoho revizora povalil, s druhým se pral
„Při kontrole jízdenek se ukázalo, že mladík jede na černo. Kolega po něm tedy chtěl doklady, aby z nich mohl přepsat osobní údaje potřebné pro vypsání pokuty,“ popsal začátek incidentu jeden z kontrolorů. Svá jména nechtějí muži zveřejňovat. V tom okamžiku ale trolejbus zastavil a hoch se z něj snažil vyskočit. „A právě při tomhle pokusu o útěk do kolegy žduchal tak dlouho, až jej vystrčil z trolejbusu,“ doplnil. Kontrolor upadl na zem, kde zůstal ležet, a hoch se dal na útěk. Nedostal se ale příliš daleko. Jeho kolega totiž vyskočil z vozu a zahradil prchajícímu černému pasažérovi cestu. I jemu se ovšem mladík vehementně bránil a snažil se vytrhnout. „Mám z té potyčky pohmožděné rameno a klouby na pravé ruce,“ popsal druhý z revizorů.
A dodal, že ačkoliv se s problémovými pasažéry setkávají kontroloři poměrně často, takový případ agrese zase až tak úplně běžný není. „Tuhle práci dělám rok a ještě jsem nic podobného nezažil,“ uvedl muž.
Při „krocení“ agresivního pasažéra stihl pohmožděný revizor také zavolat sanitku pro svého zraněného kolegu i hlídku městských strážníků. Ti chlapce kvůli podezření ze spáchání trestného činu předali policii. „Chování mladíka v současné době prošetřujeme,“ uvedl Bohumil Malášek, tiskový mluvčí brněnské policie. V každém případě bude mít šestnáctiletý agresor z ostudy kabát: „Buďto se potvrdí podezření na spáchání trestného činu a celá věc půjde k soudu, nebo bude chování vyhodnoceno jako přestupek a bude se jím zabývat příslušná městská část,“ vypočítal možnosti Malášek.
Záchranná služba převezla zraněného revizora do brněnské Úrazové nemocnice.
Zraněný muž byl ještě včera hospitalizován s naraženými zády a lékaři budou jeho zdravotní stav ještě pár dní pozorovat.
Revizor s poraněnými zády stále leží v nemocnici
„Stav pacienta hodnotím jako ne příliš závažný, avšak dobu jeho pobytu v nemocnici zatím nedokážeme odhadnout, neboť nebyla ještě dokončena všechna vyšetření,“ popsal včera odpoledne Jiří Vrastyák, lékař Úrazové nemocnice. A doplnil, že více jasno by lékaři mohli mít již dnes.
Druhý z revizorů si své pohmožděniny bude léčit v pracovní neschopnosti doma. Redaktorka MF DNES jej zastihla zrovna ve chvíli, kdy si vyřizoval neschopenku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář