Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chystají zátahy na černé pasažéry

23. 4. 2007
  • Datum: 23.4.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Jižní Čechy
  • Strana: 01

Častější kontroly v městských autobusech a trolejbusech čekají letos na cestující v Českých Budějovicích. Revizoři spolu s městskými strážníky vyrazí do boje proti černým pasažérům.
Chtějí tak zabránit tomu, že se převážně mladí lidé a studenti vozí zadarmo. Jen za první tři měsíce roku kontroloři odhalili skoro 2000 lidí bez platné jízdenky.
„Letos si na černé pasažéry posvítí společné kontroly v pravidelných intervalech, a to jedenkrát v týdnu. Tato spolupráce umožňuje daleko rychlejší zjištění a vyřízení případu, než když musí vše zajišťovat sám revizor,“ řekla mluvčí budějovické městské policie Katka Schusterová.
Nečekané kontroly proti černým pasažérům jsou úspěšné. Od začátku dubna vyrazili revizoři se strážníky už na dvě větší akce. První dubnový čtvrtek chytili za tři hodiny mezi zastávkami Pražská a Výstaviště 62 lidí bez platné jízdenky. Další kontrola překvapila cestující před pár dny na trase do Rudolfova. Během jedné hodiny odhalila 12 černých pasažérů.
„Nedošlo k napadení revizorů a díky přítomnosti strážníků se kontrolovaní cestující nechovali agresivně, jak se to děje v některých případech, kdy kontroly provádějí samotní revizoři,“ uvedl manažer pro ekonomiku a obchod Dopravního podniku města České Budějovice Bohumil Matouš.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář