Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jihotrans loni zvýšil tržby

18. 7. 2007
  • Datum: 18.7.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Jižní Čechy
  • Strana: 11

Jeden z největších tuzemských dopravců, budějovický ČSAD Jihotrans zvýšil loni tržby o 8,5 procenta na 1,82 miliardy korun. Zisk před zdaněním dosáhl 37,8 miliónu korun, meziročně se snížil o dva milióny.
Vyplývá to z výroční zprávy, kterou firma zveřejnila na internetových stránkách. Předseda představenstva Miloslav Mrkvička v ní uvedl, že za zvýšenou poptávkou po nákladní dopravě, spedici, logistických a servisních službách stál dynamický růst ekonomiky, průmyslové výroby a exportu v Česku a EU.
V tuzemsku dopravce loni utržil 1,5 miliardy korun, meziročně o deset procent více. Nejvíce se na tom podílela nákladní doprava. Tržby z ní přesáhly 527 miliónů korun. Za autobusovou dopravu Jihotrans utržil 216 miliónů, o téměř 11 miliónů korun více než předchozí rok. Tržby za spedici se zvýšily o 11 procent na 276 miliónů korun.
Společnosti ČSAD Jihotrans patří na trhu dopravních služeb v kraji 31 procent podílu v osobní a 35 procent v nákladní dopravě. Podnik vlastní 197 autobusů a 350 nákladních vozidel. Provozuje 54 autobusových linek, z toho tři dálkové a jednu mezinárodní.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář