Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studentům chybí automat na jízdenky a bankomat

7. 6. 2007
  • Datum: 7.6.2007
  • Autor: FILIP KADEŘÁBEK
  • Zdroj: Ústecký deník
  • Rubrika: Zpravodajství
  • Strana: 10

Večer musí kupovat jízdenky s přirážkou, dopravní podnik jim vstříc nevyšel. Když se chtějí svézt studenti bydlící na klíšských kolejích MHD do města, nemají si ve večerních hodinách a o víkendech kde koupit jízdenku. Několik stovek studentů, kteří na největších vysokoškolských kolejích bydlí, to řeší buď jízdou „na černo“, nebo jsou nuceni koupit si lístek s přirážkou u řidiče.
Jelikož je o cestu studentů MHD velký zájem, chce si u řidiče koupit jízdenku někdy i několik studentů. Jejich odbavení může trvat i delší dobu, o kterou je potom spoj MHD zpožděný. Řidiči to často řeší slovy, že jízdenky už nemají, a studentům tak nezbývá než doufat, že je nikdo nebude kontrolovat. „Na tento problém Dopravní podnik Ústí nad Labem (DP) upozornila Kolejní rada ústecké univerzity,“ řekl její místopředseda Pavel Kulhavý a dodal, že jako řešení rada navrhla umístění automatu na jízdenky v zastávce Klíše lázně. V zamítavé odpovědi DP bylo podle předsedy Kolejní rady Jiřího Pinďáka řečeno, že přes den je možnost nákupu jízdenek v trafice, která je umístěna hned vedle zastávky, a když je zavřená, tak mohou studenti využít nákupu u řidiče. Navíc si DP myslí, že většina studentů vlastní předplacené měsíční kupony.
Nákup a instalace automatu se tak zdá DP nepotřebná a velmi drahá. Cena jednoho automatu je totiž kolem 250 tisíc korun. Na dalších až 90 tisíc korun pak vyjde jeho instalace. „Mezi studenty o instalaci jízdenkového automatu zájem je, takže se zkusíme poradit s rektorkou, jestli by oficiální žádost rektorátu univerzity na reakci DP něco změnila,“ uvedl Kulhavý. Podobná je podle něj i situace s bankomatem.
„V okolí kolejí není žádný bankomat, přitom je jasné, že kdyby ho sem některá banka umístila, byl by jistě využívaný,“ řekl Kulhavý.
Většina studentů má své výhodné studentské účty a platební kartou běžně disponuje. Když si chce dnes student vybrat peníze, musí zajet až do centra města. Kolejní rada opět požádala několik bank o umístění stroje na výběr peněz, ale odpovědi byly vždy zamítavé. Většinou kvůli nedostatečné možnosti bankomat v prostorech kolejí důsledně zabezpečit.
„Vše chceme také projednat ještě s rektorkou,“ řekl Kulhavý. Šance na instalaci bankomatu je podle něj během budoucího přechodu celé univerzity na nový elektronický systém, při kterém uzavřelo vedení univerzity smlouvu s Komerční bankou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář