Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdražení MHD je cena za kvalitu

6. 6. 2007
  • Datum: 6.6.2007
  • Autor: Robert Mach
  • Zdroj: Českobudějovický deník
  • Rubrika: Čtenář-reportér - čtenáři sobě!
  • Strana: 14

Dne 31.6. zveřejnil Dopravní podnik na svých internetových stránkách definitivní podobu změny tarifu, která nás všechny čeká 1. září tohoto roku.
Každé zdražení nemile zasáhne každého, ať se jedná o potraviny či městskou dopravu. Jistě se objeví i nejeden hlasitý nesouhlas.
Je však nutné si uvědomit, proč k navýšení cen jízdného dochází. Zásadním problémem je neustále se zvyšující provozní ztráta, kterou v rozpočtu Dopravního podniku musí uhradit jeho majitel – město. A proč vlastně dochází k navyšování ztráty DP? Odpověď je jednoduchá, ceny energií, tedy elektřiny a nafty meziročně stoupají a hlavně to se musí logicky nejvíce projevit v hospodaření DP.
Nesmíme také zapomenout, že samo město investuje nemalé finanční prostředky na obnovu opravárenského zázemí i vozového parku. Až tedy budeme příště lamentovat nad zdražením, musíme si nejdříve vzpomenout na 24 autobusů a trolejbusů, které byly zakoupeny v posledních dvou letech, jejichž cena přesahuje 200 milionů a jejichž dodávky budou i minimálně následující dva roky pokračovat.
Musíme si také vzpomenout na kompletní rekonstrukci vozovny autobusů v hodnotě několika desítek milionů, která „finišuje“ v těchto dnech, a v neposlední řadě také na dostavbu trolejbusové trati do Českého Vrbného, která je plánována na druhou polovinu tohoto roku. To vše nedělá DP jen tak z trucu, ale dělá to kvůli nám, cestujícím. Čili vyjadřuji svůj souhlas se zdražením, neboť vím, že na oplátku za to něco dostanu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář