Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopravní podnik peníze od úřadu získal

5. 2. 2007
  • Datum: 3.2.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Severní Čechy
  • Strana: 03

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova získal od Ústeckého kraje dotaci na úhradu ztráty z trolejbusové přepravy mezi oběma městy za loňský rok. Krajští radní dlouho odmítali příspěvek 3,8 milionu korun poskytnout. Argumentovali souběhem veřejné dopravy, mezi Chomutovem a Jirkovem totiž jezdí i vlaky.
„Nakonec se je podařilo přesvědčit, že trolejbusy plní funkci základní dopravní obslužnosti,“ sdělil Jiří Kubice, pověřený vedením podniku. „O dotaci jsme zažádali i v letošním roce. Uvidíme, zda uspějeme. Zatím nám ze závazku veřejné dopravy vypadla jedna autobusová linka, která rovněž přepravuje lidi mezi Chomutovem a Jirkovem. Zatím ji nezrušíme. Jednáme s jirkovskou radnicí, kdo prokazatelnou ztrátu z provozování této linky pokryje,“ uvedl Kubice. Dopravní podnik se připravuje na přechod na nový odbavovací systém, který chce zavést ještě v letošním roce. Integrovaný systém by měl podle chomutovské primátorky Ivany Řápkové sjednotit podmínky cestování v rámci Ústeckého kraje a později i v sousedním Sasku.
Chomutovský dopravní podnik s 256 zaměstnanci vznikl v roce 1995. Chomutov vlastní 85 procent akcií podniku, 15 procent má v držení Jirkov. Města přispívají na provoz podniku zhruba 30 miliony korun ročně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář