Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájem lidí o MHD zjistí anketa

19. 2. 2007
  • Datum: 19.2.2007
  • Autor: (pm)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Vysočina
  • Strana: 02

V únorovém čísle měsíčníku Chotěbořské echo mohou obyvatelé města hlasovat v anketě, zda chtějí obnovit městskou hromadnou dopravu. Mohou připsat i své náměty a připomínky k projektu.
„V tomto čísle Echa je také barevná mapa se schematem navržených tras a umístěním zastávek. Jde zatím o návrh na znovuobnovení městské hromadné dopravy, chceme vědět, zda mají lidé vůbec zájem,“ řekla místostarostka Chotěboře Jana Tomášková.
Chotěbořští mohou hlasovat také na webových stránkách města na adrese www.chotebor.cz či pomocí e-mailu na adrese echo@chotebor. cz, a to do 5. března. „MHD by podle mého byla dobrá, ale je určitě třeba zvážit ekonomickou stránku,“ míní Tomášková.
Pokud návrh projde, MHD by se zavedla zřejmě až příští rok. Okružní linka by měla být cyklická a častá, aby lidé měli potřebu ji využívat k pohybu po městě. Vůz by jezdil v pravidelných intervalech a město by po vytyčené trase asi šesti kilometrů, obkroužil v jednom a opačně zase v druhém směru.
U nádraží, ve výchozím a koncovém bodu, by nízkopodlažní minibus ideálně navazoval na vlakové spoje a pak obsloužil nejdůležitější body ve městě. Podle návrhu by vybrané spoje s ohledem na začátek a konec směn zajížděly i na zastávky k průmyslovým podnikům. A respektovat by měly i začátek vyučování ve školách.
Jízdné může stát asi pět korun, měsíční jízdenky pak stovku. Vůz chce město pořídit s pomocí dotace, pak ho pronajmout dopravci, který ve výběrovém řízení nabídne nejvýhodnější podmínky. Pokud dopravce nabídne své vozidlo, město vůz kupovat nebude.
„Rádi bychom, aby byla doprava samofinancovatelná, nechceme na ni příliš doplácet,“ avizoval před časem starosta Tomáš Škaryd.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář