Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autobusy už jezdí

5. 3. 2007
  • Datum: 3.3.2007
  • Autor: (mik)
  • Zdroj: Hodonínský deník
  • Rubrika: Hodonínsko
  • Strana: 03

Dva nové nízkopodlažní autobusy jezdí v těchto dnech hodonínskými ulicemi. Jejich nákupem radnice završila dvouletý projekt obnovy vozového parku, který nyní sestává z pěti bezbariérových autobusů. Cena každého z nich je 5,8 milionu korun.
„S obnovou jsme začali před více než dvěma roky, kdy se městu podařilo získat dotaci ze Společného regionálního operačního programu na rozvoj dopravní obslužnosti v regionu,“ řekl místostarosta Jiří Koliba.
Ze získaných více než dvaceti milionů korun radnice už v roce 2005 zakoupila první, o rok později dva a nyní další dva, tentokrát už poslední autobusy. Kromě toho město vlastní ještě nízkopodlažní vozidlo značky City Bus, který zakoupilo před pěti lety a slouží coby záložní pro případ technických poruch.
„Díky tomu, že se město zapojilo do projektu, městská doprava nyní funguje moderně a efektivně. Navíc ji můžeme bezplatně zpřístupnit starým lidem. Bez modernizace vozového parku by to nebylo možné,“ uvedl Koliba.
Městskou dopravu od loňského března využilo kolem sedmi set osmdesáti tisíc lidí.
„Právě tolik jsme prodali čipových jízdních dokladů, na něž loni na jaře MHD přešla,“ řekl vedoucí odboru investic a dopravy Milan Jagoš. Společnost ČSAD, která dopravu pro město zajišťuje, dostává na jeho provoz měsíčně dotaci 165 tisíc korun.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář