Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hradecké MHD se nedaří dodržovat jízdní řád

16. 7. 2007
  • Datum: 16.7.2007
  • Autor: Jiří Bednář
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Východní Čechy
  • Strana: 13

Autobusy a trolejbusy MHD v Hradci Králové mají nyní značné výkyvy v dodržování jízdního řádu. Stěžuje si na to mnoho cestujících a zpoždění spojů přiznávají i pracovníci hradeckého dopravního podniku. Podobnou situaci v městském provozu nezažili už několik desítek let.
„Rozhodně za tím není špatná práce našich řidičů. Ve městě se tvoří kolony aut, které naši řidiči nemají možnost předjet. Na vině je nebývalá stavební činnost na rekonstrukcích vozovek ve městě. Jde o opravu části Gočárovy třídy s úplnou uzávěrou, oprava druhého silničního okruhu od VŠ kolejí na Moravském Předměstí, uzávěra silnice v Lipkách a podobně. Přitom během prázdnin bude docházet k dalším rekonstrukcím,“ uvedl vedoucí střediska MHD hradeckého dopravního podniku Leo Sedláček. Uzavírky způsobují dopravní zácpy na náhradních trasách.
„Ucpaná bývá třída Karla IV. od muzea ke křižovatce u Balkánu, stejně jako Střelecká ulice k vile Anička či úsek druhého silničního okruhu od Tesly po nadjezd u Úřadu práce. Zácpy se tvoří i na úseku kolem fakultní nemocnice ke kruhovému objezdu na Brněnské ulici,“ připomněl Leo Sedláček.
Hradečtí dopraváci ovšem nechtějí kritizovat stavební činnost ve městě. „Opravy a rekonstrukce jsou rozhodně potřeba a navíc je dobře, že probíhají o prázdninách, kdy je ve městě méně lidí. Bohužel, práce jsou soustředěny do poměrně krátkého časového úseku a důsledkem je dopravní kolaps. Stížnostem cestujících rozumíme, ale doufám, že potíže přečkáme. Odměnou nám bude spousta opravených cest,“ dodal Sedláček.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář