Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karty MHD z Hradce mají platit v Pardubicích a naopak

14. 3. 2007
  • Datum: 14.3.2007
  • Autor: Jiří Bednář
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Východní Čechy
  • Strana: 10

Odbavovací systém a čipové karty v královéhradecké městské hromadné dopravě (MHD) mají za sebou již roční využití. Městská karta má v budoucnu plnit více funkcí, například úhradu vstupného v kulturních a sportovních zařízeních. Další významnou funkcí je její použitelnost i u jiných dopravců, kteří budou smluvně dohodnuti navzájem. Nyní se pracuje na rozšíření použitelnosti karty, respektive její elektronické peněženky, i v pardubické MHD. Držitel hradecké karty, pokud na ní bude mít uloženy peníze, bude moci hradit jízdné v Pardubicích a stejnou možnost budou mít Pardubičtí v Hradci Králové se svými kartami. Další etapou bude možnost vzájemného využití předplatného pro časové jízdenky.
„Popsané rozšíření funkce už pro první etapu ovšem vyžaduje vytvoření určitých předpokladů, které se právě řeší,“ uvedl ředitel hradeckého Dopravního podniku Miloslav Kulich s tím, že musí být vypracován systém rozdělování tržeb mezi oběma podniky a další předpoklady pro vzájemnou akceptaci karet.
„Předpokládáme, že ve druhém čtvrtletí bude zaveden omezený zkušební provoz a po ověření funkčnosti bude systém uvolněn pro všechny držitele karet,“ dodal ředitel. Poslední jednání mezi oběma dopravními podniky se uskutečnilo v prvním březnovém týdnu, chystá se rovněž společná schůzka s dodavatelem a realizátorem obou systémů, firmou EM TEST Žilina.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář