Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podpoří veřejnou dopravu města

7. 2. 2007
  • Datum: 7.2.2007
  • Autor: Martina Machová
  • Zdroj: Jablonecký deník
  • Rubrika: Jablonecko
  • Strana: 10

Přesvědčit lidi, aby jezdili raději hromadnou dopravou než vlastním autem, si dalo za úkol vedení jablonecké radnice. První vlaštovkou je investice dovozového parku, výraznějším krokem však budou plánované sjednocené tarify. Vše záleží na stavu rozpočtu po zimě.
Počátečním vstřícným krokem, v rámci takzvaně omezujícího rozpočtu, je podle slov vedení města navýšení na dopravu o šest milionů. „Je v tom zahrnuto mírné navýšení financí na libereckou tramvaj a jabloneckou Městskou hromadnou dopravu, dále pak vyrovnání ztráty ČSAD Jablonec za objížďky vzniklé uzavírkou Soukenné ulice a Dolního náměstí, a také investice do moderního autobusu,“ popsal zásadní rozdíly oproti loňsku radní věnující se dopravě Jindřich Berounský. K zavedení významnějších novinek ve veřejné dopravě v Jablonci by mělo docházet od poloviny roku. Pokud se Jablonečtí domluví se svými protějšky v Liberci, čekají změny hlavně pasažéry tramvají.
Vize je jasná.„Chceme,aby veřejná doprava vytvořila alternativu individuálnímu automobilismu,“ zdůraznil stanovisko vládní koalice jablonecký radní. „Plníme tak svůj volební program,“ konstatoval Jindřich Berounský. Vytvoření podmínek, které by lidi přesvědčily, že jet do práce vlakem, tramvají a autobusem však není záležitost jednorázových investic a v současném stavu městských financí se s výraznějšími dotacemi počítat nedá. Pokud by se dlouhodobý záměr podařilo prosadit, odlehčil by systém veřejné dopravy centru i sídlištím. Předpokládá se také, že by komfortní hromadná doprava, podpořená výhodnými tarify, které by nenásobily cenu jízdy při přestupech, byla alternativou k dlouhému čekání v dopravních špičkách.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář