Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jízdenky prodávané v trolejbusech podraží

26. 3. 2007
  • Datum: 26.3.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Vysočina
  • Strana: 02

Cestující v městské hromadné dopravě v Jihlavě, kteří si budou kupovat jízdenku přímo u řidiče, zaplatí od dubna vedle dvanácti korun jízdného přirážku pět korun místo dosavadních tří. Loni prodali řidiči kolem dvou set tisíc jízdenek, což je podle ředitele jihlavského Dopravního podniku Josefa Vilíma neúnosné.
Dopravní podnik chce zdražením přirážky cestující přinutit, aby si koupili jízdenky předem, nebo využili předplatních jízdenek. „Řidiči by měli jízdenky prodávat výjimečně, prodej je zdržuje,“ řekl Vilím. Dopravní podnik podle něj nebude zvyšovat počet prodejních automatů. Podle Vilíma jsou drahé, jeden stojí kolem čtyř set tisíc korun. „Během dvou až tří let bychom chtěli přejít na takzvané elektronické jízdné,“ řekl Vilím.
Dopravní podnik v Jihlavě v současné době zaměstnává v hromadné dopravě stovku řidičů. Potřeboval by jich nejméně o pět víc, práce však podle Vilíma není příliš atraktivní.
Na chování řidičů, ale také na stav trolejbusů, autobusů a zastávek hromadné dopravy a dodržování jízdních řádů se zaměřila kontrola, kterou v únoru bez vědomí Dopravního podniku zorganizovalo vedení radnice. „Během akce Revizor naruby podnikl kontrolor přes 130 jízd, k chování řidičů až na drobné výjimky neměl výhrady, nestěžovali si ani cestující,“ řekl náměstek primátora Radek Vovsík.
Kontroly řidičů chce radnice v nepravidelných intervalech opakovat. Občané se podle Vovsíka mohou s podněty a stížnostmi obracet přímo na vedení Dopravního podniku. „Na každé zastávce najdou číslo telefonu a mailovou adresu přímo na ředitele,“ řekl Vovsík.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář