Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdražení MHD není populárním krokem

12. 2. 2007
  • Datum: 10.2.2007
  • Autor: RADEK VOVSÍK
  • Zdroj: Havlíčkobrodský deník
  • Rubrika: Dopisy
  • Strana: 18

Je nyní žhavým tématem pro komunistické zastupitele kritizovat zdražení jízdného v jihlavské MHD. Tato kritika je klasickým populismem těchto lidí, protože i oni určitě vědí, že vše, co radnice dělá, stojí peníze a že rozpočet radnice není bezedný.
MHD je v centru zájmu nového vedení města. Chceme zkvalitnit i rozšířit tuto službu občanům. Samotné zdražení bylo koncipováno velmi vyváženě, tak, aby mělo co nejmenší dopad na lidi, kteří MHD pravidelně využívají. Navýšení ceny bude spojeno s kvalitnějšími službami. Již nyní necháváme opravit mobiliář zastávek MHD, opravujeme zastávky v příměstských oblastech, chceme zvýšit počet zastávek jak v centru města, tak v jeho okrajových částech (ulice Znojemská, zastávka Švábka). Peníze jsou věnovány do modernizace vozového parku. Letos chceme prodloužit ulici Vrchlického a rozšířit trolejovou dopravu tímto směrem, zaměřili jsme se i na monitoring chování řidičů k cestujícím.
Je před námi mnoho úkolů, které by měly vést ke zkvalitnění MHD v našem městě. Komunisté rádi ve svých prohlášeních rozhazují peníze plnými hrstmi (hezky se to poslouchá), neříkají však, kde ty peníze brát. Naštěstí pro Jihlavu, pro její ekonomickou stabilitu, zde nevládnou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář