Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autobus do Prahy? Kvalita jde dolů

30. 5. 2007
  • Datum: 30.5.2007
  • Autor: JAN SŮRA
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Liberecký
  • Strana: 02

Student Agency nasadila na linku starší autobusy. Nalákala vás reklama Student Agency na svezení luxusním žlutým autobusem a podávání občerstvení či sledování televize? Už několik týdnů na této lince máte velkou šanci, že takové služby nezažijete. Kvalita cestování mezi Libercem a Prahou během posledního měsíce značně poklesla. Shodou okolností poté, co linku téměř opustila ČSAD Liberec.
„Občerstvení zdarma jsem měl z posledních deseti jízd asi dvakrát. Co je ale horší, na linku začaly nasazovat staré autobusy, které nejsou příliš pohodlné. Je vidět, že teď nemají mezi autobusy do Prahy prakticky konkurenci,“ míní jeden z pravidelných cestujících Pavel Richtr.
Student Agency problémy přiznává, slibuje ale brzké zlepšení. A navíc nehodlá zdražovat, i když je linka do Liberce jediná, která kvůli zavedení mýta stojí stále stejně.
Mezi Libercem a Prahou má společnost, která už má na lince prakticky monopol, každý den nasazeno pět autobusů. Dva z nich jsou ale rozbité a proto je vystřídaly starší vozy značky Mercedes a Neoplan. Ty nemají ani občerstvení, ani palubní obrazovky. „Musíme u dvou žlutých autobusů vyřešit problém s klimatizací, v horkách musí fungovat na sto procent,“ uvedl šéf Student Agency Radim Jančura. „Je pravdou, že v posledních 14 dnech šla úroveň dolů,“ přiznává Jančura.
Kdy firma problém s klimatizací vyřeší, podle svých slov neví. Ke zlepšení by mohlo dojít už v červnu, kdy Student Agency bude mít deset dalších nových autobusů. Ty mají jít do stávajících linek, nikoliv nových, jak bývá zvykem.
Podobně by mělo dojít k vyřešení potíží s kávovary. Ani jízda žlutým autobusem vám nezaručí teplý nápoj zdarma, řada automatů je totiž rozbitých. „Čekali jsme na dodávku náhradních dílů. Pro jediného výrobce automatů šlehaných teplých nápojů do autobusů v Evropě jsme jakýmsi vývojovým či zkušebním centrem. Na základě našich zkušeností se automaty zdokonalují, tak aby měly co nejmenší poruchovost,“ tvrdí Jančura. Rozhodně neuvažuje o tom, že by například stevardky roznášející teplé nápoje v autobusech zrušil.
Kromě toho slibuje Student Agency i vylepšení audio-video palubního systému. Kromě klipů či seriálů má na lince vysílat čerstvé televizní zprávy.
„Do autobusů budeme montovat nově vyvinuté zařízení z expresních vlaků. Zprávy se budou do busů přehrávat přes bezdrátovou síť do speciálního zařízení, které bude obraz pouštět automaticky podle času a polohy autobusu. Na vysílání zpráv se dohodneme s jednou z národních televizí,“ dodal Jančura.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář