Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lidé budou možná po městě jezdit zadarmo

16. 5. 2007
  • Datum: 16.5.2007
  • Autor: (ad)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Liberecký
  • Strana: 03

Zadarmo možná budou za necelé dva roky jezdit cestující libereckou MHD během čtrnácti dní konání šampionátu v klasickém lyžování. Zřejmě i v noci. O tom, jak město dopravu do běžeckých i skokanských areálů, stejně jako k nočním ceremoniálům vyřeší, budou patrně rozhodovat zastupitelé.
Liberecký primátor variantu, že by cestující jezdili v průběhu mistrovství zadarmo, podporuje. „Vyvarovali bychom se spousty problémů. Zejména cizincům by odpadly potíže se sháněním lístků, už proto, že se těžko dorozumí,“ konstatoval primátor Jiří Kittner.
Podle něj by zdarma mohla být třeba jen posilová nebo speciální doprava spojující jednotlivá sportoviště.
Doprava zdarma není při podobných mistrovstvích zcela samozřejmá.
Během šampionátu v Sapporu si kromě akreditovaných hostí platili návštěvníci dopravu z vlastních kapes. „Doprava zdarma je takový marketingový tah, pro šampionát v Liberci by to byl samozřejmě benefit,“ upřesnil mluvčí organizačního výboru šampionátu Vladimír Zemánek.
Vozový park, který má liberecký dopravní podnik, nebude stačit na pojmutí všech zájemců o dění v místě konání šampionátu. Město počítá s tím, že si najme autobusy od jiných dopravců, uvažuje také o vypůjčení tramvají. „S největší pravděpodobností bychom si tramvaje půjčili z Prahy a přepravili je vlakem,“ doplnil Kittner. Dopravní podnik už zpracoval systém MHD během šampionátu a posílení dopravy ve městě. Bude si muset půjčit 16 - 20 tramvajových vozů. Výrazně častěji by jezdila tramvajová linka číslo 3, speciální autobusové linky mají jezdit také od parkovišť a nádraží, aby se návštěvníci dostali do areálů. „Trasa linky číslo tři se bude posilovat podle potřeby, mělo by na ní ale jezdit dvaadvacet souprav ve špičkovém intervalu dvě až tři minuty,“ uvedl Ludvík Lavička, provozní ředitel libereckého dopravního podniku.
Dopravní podnik uvažuje během šampionátu i o nočním provozu, aby se lidé bez potíží dostávali na vyhlašovací ceremoniály a po jejich skončení do míst ubytování a k parkovištím. Noční tramvaje ani autobusy dnes obyvatelé Liberce nemají.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář