Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tramvaj do Jablonce pojede častěji

10. 4. 2007
  • Datum: 10.4.2007
  • Autor: (ad)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Liberecký
  • Strana: 02

Před dohodou je revoluční změna jízdních řádů tramvaje linky 11, která jezdí mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Podle nových jízdních řádů bude linka jezdit celý den v patnáctiminutových a ne půlhodinových intervalech.
„S největší pravděpodobností se na změně jízdních řádů s Jabloncem dohodneme. Z jablonecké strany jsme už dostali potřebné dokumenty a můžeme začít legislativní proces. V květnu bychom chtěli jezdit podle nových jízdních řádů,“ konstatoval Ludvík Lavička, provozní ředitel libereckého dopravního podniku. Náklady na provoz se dělí na tři díly, Jablonec zatím dopřesňuje částku, kterou by musel zaplatit navíc. „V současné době je částka osm milionů dvě stě tisíc, navýšení by mělo být o tři sta tisíc. Navýšení musí ještě schválit květnové zastupitelstvo, já ale věřím, že se cestující dočkají kvalitnějšího spojení,“ upřesnil jablonecký radní Jindřich Berounský,
Stávající návrh jízdních řádů počítá kromě častějších jízd tramvají také s tím, že až do půl osmé přivezou cestující do zastávky Viadukt. Na autobusové nebo vlakové nádraží se tak dostanou bez přestupů. V této zastávce bude podle návrhu tramvaj zastavovat znovu od půl jedné. Podle návrhu se počítá s tím, že na trati bude jezdit méně spřažených vozů. Zatímco od sedmi do čtvrt na jednu se soupravy budou střídat se sólovozy, od půl páté odpoledne vyjedou na koleje už jen jednotlivé vozy. Dopravní podnik ale nepočítá s tím, že by byly tramvaje přeplněné. „Počítáme ještě s prodloužením provozu linky číslo pět. Od půl páté až do tři čtvrtě na sedm večer se včlení do patnáctiminutového intervalu. V této době tak tramvaje pojedou po sedmi a půl minutách, to by mělo cestujícím vyhovovat více než současný stav,“ doplnil Ludvík Lavička.
***
* Nový jízdní řád
Linka 11 mezi Libercem a Jabloncem bude místo půlhodinových intervalů jezdit každých 15 minut. Ráno a odpoledne bude navíc prodloužená až do stanice Viadukt.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

!!!

(dzichweren, 27. 1. 2009 16:56)

ja sem chcel izdni rady a nain info!