Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopravní podnik chce obměnit polovinu autobusů

27. 2. 2007
  • Datum: 27.2.2007
  • Autor: (baš)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Mladoboleslavsko
  • Strana: 03

Vedení města Mladá Boleslav připravuje podmínky pro vypsání výběrového řízení pro nákup nízkopodlažního autobusu. Také chce celkově urychlit obnovu vozového parku dopravního podniku, jehož je zřizovatelem.
Více než polovina autobusů v Mladé Boleslavi totiž kvůli opotřebení nebo stáří potřebuje obměnu. Letos má město v rozpočtu na tuto akci připraveno šest milionů korun, což bude stačit na koupi jediného autobusu. „Některá vozidla repasujeme, ale 16 až 18 autobusů potřebuje obměnu,“ uvedl ředitel Dopravního podniku Mladá Boleslav Jiří Král.
Nejvíce asi potřebují obměnu nejstarší nízkopodlažní autobusy Škoda 21 Ab z Ostrova nad Ohří. Firma, která tyto autobusy vyrobila, už ani neexistuje.
Dopravní podnik bude také žádat o dotaci ministerstvo dopravy. „Letos bude obtížné získat dotační peníze z EU, protože na obměnu vozidel nejsou zatím vyhlášené potřebné programy,“ míní Jiří Král. Dotace z fondů EU jsou výhodné, protože dosahují výše až 70 procent nákupní ceny autobusu.
Dopravní podnik má k dispozici 26 autobusů a dva k jinému než linkovému využití. Minulý rok přepravily 2,976 milionu cestujících.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář