Jdi na obsah Jdi na menu
 


Město chce koupit nové autobusy

30. 3. 2007
  • Datum: 30.3.2007
  • Autor: (fr)
  • Zdroj: Haló noviny
  • Rubrika: Z DOMOVA
  • Strana: 04

Vedení města Mladá Boleslav zvažuje zásadním způsobem modernizovat vozový park městského dopravního podniku. Sedm městských autobusů je totiž ve velmi vážném a dalších sedm autobusů ve vážném technickém stavu. Vedení dopravního podniku má proto nyní za úkol do konce dubna navrhnout komplexní řešení, jak obměnu zastaralých autobusů zajistit.
V letošním rozpočtu na obnovu městského autobusového parku zatím radnice počítala s šesti miliony korun na nákup jednoho nového autobusu, v případě získání dotace by byla šance na autobusy dva. Nyní však vedení města zvažuje plán radikálnější obnovy a zajištění nákupu zhruba 14 až 15 autobusů. Po 30. dubnu chce vedení města po předložení zprávy vedení dopravního podniku rozhodnout, jakým způsobem a z jakých zdrojů obnovu vozového parku bude možné zajistit.
Podle primátora Raduana Nwelatiho je jednou ze zvažovaných variant nákup autobusů na zemní plyn, na které by bylo možné podle něj získat výhodné dotace ze státních i evropských zdrojů, případně i od prodejců či distributorů plynu. Tato myšlenka získává podle něho na významu právě ve chvíli, kdy se v Mladé Boleslavi připravuje otevření plnící stanice na plyn. Na rozdíl od řady jiných měst by zde tak odpadl problém s nutností dojíždět i desítky kilometrů pro toto palivo. Navíc by podle primátora nastala i výrazná úspora v nákladech na toto palivo v porovnání s naftou.
Podle primátora by případné větší investice do nákupu autobusů neměly vést ke zdražování jízdného v městské hromadné dopravě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář