Jdi na obsah Jdi na menu
 


Změny v boleslavském dopravním podniku

17. 5. 2007
  • Datum: 17.5.2007
  • Autor: Radek Plavecký
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Praha - Střední Čechy
  • Strana: 10

Vedení města Mladé Boleslavi odvolalo management tamního dopravního podniku (DP). Někteří za tím vidí politický motiv, jiní se odvolávají na špatné hospodaření. Jednatelem DP byl až doposud bývalý náměstek primátora Petr Kadaník (ČSSD).
Do vedení města se po loňských volbách dostala pravicová koalice v čele s ODS. „Změnila se politická garnitura, moje odvolání je logický krok. Nevidím v tom nic proti mé osobě,“ uvedl smířeně Kadaník.
Vedení radnice odmítá, že by za odvoláním jednatele, který dlouhodobě spolupracoval s ředitelem DP Jiřím Králem, jehož funkce byla rovněž zrušena, byla politika. „Není to politická záležitost. Chceme ve vedení odborníka a sloučíme funkce jednatele a ředitele do jedné. Nynější ředitel se může přihlásit do výběrového řízení, které vyhlásíme,“ oponoval primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) s tím, že dočasně byl vedením DP pověřen jeho náměstek Adolf Beznoska (ODS). Podle Nwelatiho je hlavním důvodem změn špatné hospodaření podniku.
„Vůbec si například nevytvářeli rezervu na nákup nových autobusů a nyní jich je sedm v kritickém stavu a dalších asi osm ve velmi špatném stavu,“ argumentoval primátor. Tuto výtku ředitel Král připustil. „Rezervu jsme skutečně neměli,“ řekl Právu Král, který oficiálně nebyl ještě o svém odvolání informován. „Nebudu to proto nijak komentovat,“ dodal. Město každoročně dotovalo dopravní podnik částkou kolem 10 miliónů korun. DP zaměstnává 70 lidí, jezdí s 28 autobusy a vloni najezdil na linkách téměř 1,3 miliónu kilometrů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář