Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na autobusy MHD si ještě Chotěboř počká

18. 6. 2007
  • Datum: 16.6.2007
  • Autor: ŠTĚPÁNKA SAADOUNI
  • Zdroj: Havlíčkobrodský deník
  • Rubrika: Titulní strana
  • Strana: 01

Evropskou unii musí žadatel o dotace nejdřív ohromit. Nejde to rychleji. Nejméně do poloviny příštího roku si obyvatelé Chotěboře počkají na první jízdu autobusu městské hromadné dopravy. Evropská unie peníze ze svých dotačních titulů nerozdává jen tak a na počkání.


Až příští rok
Tím se jen potvrdila slova starosty Tomáše Škaryda, která pronesl v polovině května v rámci akce Den s Deníkem.
„Zatím je těžké říci, kdy projede centrem města první autobus. Připravujeme projektovou dokumentaci, protože chceme žádat na projekt dotaci z Evropské unie. Vlastní realizaci celé akce předpokládáme tak v polovině příštího roku,“ konstatoval tehdy starosta Škaryd. Zatím se jeho předpověď plní doslova a do písmene. Podle místostarostky Jany Tomáškové bude muset město Chotěboř už do projektu městské hromadné dopravy investovat daleko víc peněz, než předpokládalo.
Projekt musí podražit
„Původně jsme uvažovali o částce asi 290 tisíc korun, ale ukazuje se, že budeme potřebovat aspoň 600 tisíc,“ upřesnila místostarostka. Pokud totiž chce město žádat o dotace z Evropské unie, musí předložit patřičně drahý projekt. „Proto budeme muset přepracovat a rozšířit naše původní plány. Na trati MHD bude daleko víc zastávek, autobusy by zajížděly i do městských částí, což jsme původně neuvažovali,“ vysvětlila Tomášková.
Kromě zastávek MHD bude město usilovat také o stavbu dvou autobusových terminálů, aby se zklidnila doprava v centru.


Jen ze svého to nezaplatí
Harmonogram projektových prací bude připravený zhruba tak v listopadu letošního roku. Navíc zatím také ještě nebyly ani vyhlášeny dotační tituly na peníze z Evropské unie, ze kterých by mohlo město Chotěboř finance čerpat.
Tolik peněz ze svého rozpočtu na autobusovou dopravu věnovat nemůže.
„Administrativní příprava tak složitých a drahých projektů je zdlouhavá. Proto první práce na budování zastávek MHD začnou tak příští rok, na první jízdy autobusem si cestující budou muset počkat,“ uzavřela místostarostka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář