Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotovýstava v tramvaji

1. 2. 2007
  • Datum: 1.2.2007
  • Autor: Vlasta Hradilová
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Olomoucký kraj
  • Strana: 13
  • KULTURA

Výstavu zajímavých fotografií v tramvaji budou moci spatřit po páteční vernisáži do 14. května zájemci v Olomouci. Je konečnou fází projektu, který vznikl ve spolupráci olomouckého Muzea umění, Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) a Institutu tvůrčí fotografie (ITF) Slezské univerzity v Opavě.
„Expozice snímků nazvaná Zaostřeno na dopravní podnik předchází a bude doprovázet retrospektivní výstavu světoznámého dokumentaristy Jindřicha Štreita, která se uskuteční v olomouckém Muzeu moderního umění od počátku března,“ informoval mluvčí muzea Petr Bielesz.
Olomoučtí studenti z jeho ateliéru na ITF dokumentovali od loňského října do letošního ledna činnost DPMO, práci jeho zaměstnanců, každodenní provoz. Zaznamenávali zajímavé situace v tramvajích, autobusech a na zastávkách, ale také v zázemí dopravního podniku, tedy v depu kolejových vozidel a v garážích, v kancelářích i mezi revizory.
„Vznikl tak jedinečný fotografický dokument nejen o samotné činnosti dopravního podniku a jeho zaměstnancích, ale především o tom, jak městská hromadná doprava ovlivňuje život obyvatel Olomouce,“ poznamenal mluvčí.
Netradiční je také forma prezentace fotografií. Na tři desítky černobílých i barevných snímků, které ze studentských prací vybírali Štěpánka Bieleszová z Muzea umění a Jindřich Štreit, budou vystaveny v pojízdné výstavní síni – tramvajové soupravě T3. Jízdenka tak bude i vstupenkou do galerie.
Na výstavě v tramvaji budou k vidění snímky Martina Cenkla, Jaroslava Dufka, Kristiny Erbenové, Tomáše Klepala, Svatopluka Klesnila, Davida Komínka a Miroslava Krši.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

136 a 146-už vnich není galerie

(kucera, 8. 6. 2007 16:20)

tramvajích 136 a 146 vnich byla pojízdná galerie už zmizela!tyto dvě tramvaje mají novou celovozovou reklamu.vtěchto tramvajích už není výstava!tramvaj evidenčního čísla 136 má vepředu nově nainstalovanou digitální tabuli EM-TEST(viz článek olomoucké tramvaje musí cestovat do šumperka,komentáře 130,134...nový přední EM-TEST)!!!

pojízdná galerie

(kucera, 8. 5. 2007 9:29)

pojízdná galerie v tramvaji je dobré místo na výstavu.tramvaje jsou s galerií dvě s evidenčními čísly 136 a 146.výhodou je,že tyto tramvaje jezdí po skoro po celém městě a nemusíte chodit do galerie.další výhodou je,že když jedete třeba na nádraží tak se po cestě dívat na obrázky.jak se dívám,že někteří lidi si vůbec nevšimnou,že je tam tam galerie.nevíhodou je,že v té galerijní tramvaji to je všude počmáraný jak normálně.

TRAMVAJOVÁ VÝSTAVA

(kucera, 27. 4. 2007 20:51)

mě by to nenapadlo.dobré místo(tramvaj,šalina)!!!