Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nakoupí nové autobusy s ekologickým provozem

12. 3. 2007
  • Datum: 12.3.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Střední Morava - Olomoucký kraj, Zlínský kraj
  • Strana: 13

Společnost FTL - First Transport Lines z Prostějova vypsala v těchto dnech veřejnou obchodní soutěž na dodavatele sedmi nových autobusů s ekologickým provozem. Tři z nich chce firma nasadit v prostějovské městské hromadné dopravě, zbylé čtyři budou jezdit v příměstské dopravě. Informoval o tom ředitel divize FTLBus Jiří Hloch.
Společnost má podle něj zájem o vozy poháněné stlačeným zemním plynem. Pro městskou hromadnou dopravu si dopravce chce pořídit dva nízkopodlažní vozy a jeden klasický autobus. Linkovou dopravu FTL vybaví čtyřmi vozy, dva z nich budou nízkopodlažní.
Zájemci o zakázku se mohou společnosti hlásit do 17. dubna. Firma bude po vítězi soutěže chtít, aby vozy dodal na podzim. Nákup sedmi autobusů si vyžádá podle předběžných odhadů více než 41 miliónů korun.
„Na pořízení všech autobusů se pokusíme získat státní dotaci, žádost jsme už podali. V minulosti jsme byli při získávání státního příspěvku úspěšní,“ doplnil Hloch.
Prostějovský dopravce nyní vlastní 86 autobusů, 27 z nich jezdí na stlačený zemní plyn. „Vozový park je třeba průběžně modernizovat tak, abychom udrželi jeho průměrné stáří kolem osmi let. Do nákupu nízkopodlažních vozů investujeme, protože chceme zvýšit komfort cestování starším lidem, handicapovaným a maminkám s kočárky,“ řekl Hloch.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář