Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od černých pasažérů vybrali šest milionů

24. 4. 2007
  • Datum: 24.4.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Střední Morava
  • Strana: 02

Dopravní podnik města Olomouce vybral loni na pokutách od černých pasažérů přibližně šest milionů korun, což představuje meziroční nárůst o zhruba 1,6 milionu korun. Revizoři podniku narazili v autobusech a tramvajích na téměř 15 tisíc lidí bez jízdenky. V roce 2005 jich bylo přibližně stejně. Nárůst objemu vybraných pokut dopravní podnik vysvětluje zejména prodejem promlčených pohledávek inkasní společnosti.
Vedoucí dopravně-přepravního odboru Roman Tříska řekl, že podnik již nemá u černých pasažérů téměř žádný dluh. „Je to dáno tím, že v loňském roce podnik dokončil prodej promlčených pohledávek a zahájil pravidelný odprodej nepromlčených pohledávek inkasní společnosti. Neuhrazených pohledávek je jen nepatrná část, dopravní podnik je inkasní společnosti nepostoupil například z důvodu dohodnutých splátek,“ uvedl Tříska.
Doplnil, že podnik prodává pohledávky inkasní společnosti za méně peněz, než činí dluh černého pasažéra. Konkrétní čísla ale vedoucí dopravněpřepravního odboru nezveřejnil s tím, že mu to nedovoluje smlouva podniku s inkasní společností. K počtu černých pasažérů, které kontroloři loni odhalili v městské hromadné dopravě, Tříska řekl, že stagnoval na čísle téměř 15 tisíc. Stejně tak se nezměnil počet revizorů, kterých dopravce v posledních letech zaměstnává jedenáct.
„Také loni se zaměstnanci přepravní kontroly setkali v každodenním provozu s verbálními i fyzickými útoky, žádný z nich ovšem neskončil pracovním úrazem,“ řekl Tříska.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ČERNÝ PASAŽÉR

(kucera, 27. 4. 2007 20:34)

nejsu černý pasažér!!!