Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dluhy pasažérů změnily majitele

1. 2. 2007
  • Datum: 1.2.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Moravskoslezský
  • Strana: 02

Dopravní podnik Ostrava v minulých dnech odprodal soukromé obchodní firmě pohledávky černých pasažérů, jež v roce 2004 přistihli bez jízdenky v ostravské městské hromadné dopravě revizoři a kteří dodnes dluh nezaplatili. Firma, která se zabývá odkupem pohledávek, nyní bude dluhy vymáhat sama, napsal Moravskoslezský deník.
V praxi to znamená, že jízdné a poplatky černí pasažéři už dluží někomu jinému. Na novém majiteli nyní bude záležet, jak si s dlužníkem u soudu nebo jiným způsobem poradí, třeba i za použití exekutora.
„Bližší podrobnosti budou jednotlivým dlužníkům sděleny písemně formou Oznámení o postoupení pohledávky, které bude zasíláno na jejich adresy, uvedené v době zjištění jízdy bez platného jízdního dokladu,“ uvedlo v prohlášení vedení dopravního podniku. Podobným způsobem chce dopravní podnik postupovat také vůči stovkám dlužníků z roku 2005. V nejbližší době proto zahájí práce související s uzavřením smlouvy o odprodeji dlužných částek.
Pro dopravní podnik má odprodej pohledávek výhodu v tom, že získá alespoň část dlužných peněz. Dlužníky v nejbližší době s největší pravděpodobností vymahači brzy opět vyzvou k zaplacení, popřípadě je pozvou k soudu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)

(miro, 16. 5. 2009 17:36)

sem zvědavy jak to budete vymahat vy hovada po bezdomovcích :-P přeji hodně zdaru