Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dubinu a Výškovice mají spojit minibusy

21. 2. 2007
  • Datum: 21.2.2007
  • Autor: (kab)
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Severní Morava a Slezsko
  • Strana: 11

Největší ostravská sídliště Dubinu a Výškovice spojí zřejmě již od září nová linka. Jezdit zde bude minibus, jehož zastávky budou u úřadů, polikliniky, pošty, domova důchodců, hospice a u hřbitova.
„Dubina a Výškovice nejsou propojeny tak, aby se do nich lidé dostali bez nutnosti přestupovat. Proto jsme začali jednat o nové minibusové lince,“ řekl místostarosta obvodu Ostrava-Jih Radim Miklas (ODS). Úředníci, dopravce i koordinátor ostravské dopravy v současnosti jednají o trase nového spoje a odhadují efektivitu linky.
„V Ostravě v současnosti provozujeme čtyři minibusové linky. Nová linka mezi oběma sídlišti bude také primárně určena pro minibus, protože povede i místy, kudy by standardně velký autobus neprojel,“ vysvětlil mluvčí ostravského dopravního podniku Miroslav Albrecht.
Doplnil, že s ohledem na vedení trasy nové linky a rozmístění zastávek bude tento spoj určen především seniorům, kteří uvítají přepravu z jednoho místa na druhé, kam se obyčejně městskou hromadnou dopravou bez přestupování přímo nedostanou. Navíc tím, že minibus bude zajíždět i dovnitř sídlišť.
„Pokud se jednání budou zdárně vyvíjet, mohla by být nová minibusová linka spuštěna už letos v září,“ dodal Albrecht.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

práce

(Kateřina Němcová, 28. 5. 2011 9:36)

Dobry den chtěla bych se zeptat jesli neni u vas volne pracovni misto obor.sanitař dekuji Němcova

vlaky

(skary78, 30. 6. 2009 11:06)

Ja osobně bych bychhh rači obětoval peníza na železniční doprava misto tramvají ktere často zastavují a jseu nepohodlne a u minibusů to same

minibus

(mo261, 15. 10. 2007 21:02)

Je říjen a nic se neděje-proč?

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA