Jdi na obsah Jdi na menu
 


K článku MHD za korunu už nám dnes nikdo ani neuvěří!

3. 4. 2007
  • Datum: 3.4.2007
  • Autor: Vladimír Scheuer
  • Zdroj: Moravskoslezský deník
  • Rubrika: Čtenář-reportér
  • Strana: 06

Doba, ve které stála jízdenka na MHD korunu, se s dnešními poměry jak politickými, tak hlavně ekonomickými nedá vůbec srovnávat. Dopravní podnik Ostrava a. s. je nucen, s ohledem na aktuální výši poskytnuté dotace Magistrátem města Ostravy, přizpůsobit cenu svých služeb vývoji pohyblivých cen, a to především pohonných hmot a elektrické energie, které v posledním období neustále rostou. Také mzdy zaměstnanců, tvořící nezanedbatelnou položku v rozpočtu naší společnosti, je nutné přizpůsobovat ekonomickým podmínkám v naší zemi. Přes zdánlivě vyšší ceny jízdného, které jsou v současné době vděčným tématem pro diskusi jak cestující veřejnosti, tak médií, musíme podotknout, že tržby z jízdného pokrývají pouze necelou třetinu z celkových nákladů na MHD v Ostravě.
Inzerce naší společnosti s nabídkami pracovních příležitostí na místa řidičů autobusů MHD není záležitostí krátkodobou a intenzivní, ale má dlouhodobější charakter. Při velkém počtu zaměstnanců, kteří vykonávají funkci řidičů MHD, je každoroční úbytek pravidlem, ať už z důvodu odchodu do důchodu, ztráty zdravotní či odborné způsobilosti nebo změnou zaměstnání, pro kterou se může kdykoliv rozhodnout kterýkoliv zaměstnanec.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BEST software for captcha breaking!

(MashaNer, 12. 12. 2017 19:34)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Tak jak to dělali Ti Komunisti?

(petr, 20. 5. 2007 0:39)

Že jízdné měli za korunu, Proč to nelze srovnávat politicky a hlavně ekonomicky?

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA