Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostrava ukončila smlouvu o reklamě

17. 7. 2007
  • Datum: 17.7.2007
  • Autor: DAREK ŠTALMACH
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Moravskoslezský
  • Strana: 02

Město chce ještě na podzim vybrat nového partnera. Patová situace okolo pronájmu městského mobiliáře, do kterého spadají například zastávky městské hromadné dopravy, se v Ostravě možná brzy dočká rozuzlení.
Patnáctiletá smlouva, která společnosti euroAWK zajišťovala náhradou za údržbu zastávek městské hromadné dopravy příjmy z reklamních ploch umístěných na pozemcích patřících ostravskému magistrátu, loni skončila. Po půlroční existenci prozatímní dohody magistrát sepsal žalobu na vyklizení pozemků, aby mohlo být vyhlášeno výběrové řízení.
„Není to žaloba, která by říkala, že jsou naše vztahy se společností euroAWK špatné, ale žaloba, kterou jsme museli podat z ryze technických důvodů, abychom mohli vypsat výběrové řízení na nového nájemce městského mobiliáře a pozemků, kterých lze využívat pro umístění reklamních ploch,“ vysvětlil náměstek ostravského primátora Lukáš Ženatý důvody, proč město žalobu podalo.
Rozhodnuto má být na podzim
Zástupce společnosti euroAWK zpráva o podání žaloby zaskočila.
„Myslím, že vůbec nečekali, že to skutečně uděláme,“ komentoval Lukáš Ženatý neprodloužení smlouvy a podání žaloby. „Ale nám nic jiného nezbývalo. Kdybychom žalobu nepodali, smlouva by se prodloužila o dalšího půl roku. Navíc za námi lidé z euroAWK v průběhu letošního roku ani jednou nepřišli, abychom se dohodli, co dál, “ dodal Lukáš Ženatý.
„Jelikož se nestihlo zrealizovat výběrové řízení, navrhovali jsme prodloužení stávající smlouvy do doby, než se uzavře nové výběrové řízení. Město se ale rozhodlo nájemní vztah neprodloužit, což respektujeme a jsme připraveni s městem jednat,“ komentoval rozhodnutí rady jednatel společnosti euroAWK Jaroslav Hanika.
Ve výběrovém řízení může euroAWK svou pozici opět obhájit. Může ji ale i ztratit, neboť o lákavý ostravský trh mají zájem i další firmy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář