Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škoda Ostrov je v chodu, areál zatím nikdo nekoupil

20. 2. 2007
  • Datum: 20.2.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Plzeňský
  • Strana: 04

Škoda Holding stále udržuje v chodu Škodu Ostrov na Karlovarsku, bývalého výrobce trolejbusů. Firma s osmnácti lidmi je už pouze dodavatelem náhradních dílů pro staré typy vozů 14 Tr a 15 Tr. Navíc musí ještě několik let existovat kvůli dodávce 273 trolejbusů do San Franciska.
„Tento kontrakt je stále živý, některé vozy jsou v provozu teprve pět let,“ řekl generální ředitel holdingu Jiří Zapletal. Podle něj se za více než dva roky nepodařilo ostrovský areál prodat.
Zakázku pro USA Škodovka uzavřela před jedenácti lety ještě za éry generálního ředitele Škody Lubomíra Soudka. „Má extrémně dlouhé garanční lhůty, které tenkrát Škodovka Američanům dala, aby kontrakt získala,“ uvedl zdroj, který pracoval ve vedení podniku. Právě kvůli ztrátovému kontraktu v San Francisku si musí Škoda Ostrov držet tým techniků. Prodej náhradních dílů na starší a speciální americké trolejbusy podle Zapletala neklesá.
Ostrovská Škodovka měla ještě před sedmácti lety 1700 lidí, v dubnu 2004 při ukončení výroby necelých 300. Produkci nových typů trolejbusů 24 Tr a 25 Tr převedla Škoda Holding do Plzně do Škody Electric. Téměř tři roky opuštěný výrobní areál Škody Ostrov o rozloze 42 hektarů je na prodej zhruba za 120 milionů korun.
„Podařilo se nám něco málo prodat, s dalšími zájemci jednáme,“ řekl šéf holdingu. Podle informací realitních makléřů by se jeho reálná prodejní cena měla pohybovat mezi 70 až 80 miliony korun.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář