Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lidé uvidí odjezd spoje na tabuli

6. 2. 2007
  • Datum: 6.2.2007
  • Autor: MILAN ZLINSKÝ
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Pardubický
  • Strana: 02

Pardubický dopravní podnik chystá instalaci digitální informační tabule. 
Pardubická hromadná doprava se mění před očima. Po zavedení čipových karet na placení jízdného a nákupu nových vozů přichází na řadu modernizace jízdních řádů.
Dopraváci chystají instalaci digitální tabule, která bude u nádraží informovat lidi o odjezdu jejich autobusu. Časem by dokonce mohla zobrazovat, jak velké má spoj zpoždění.
„Právě probíhá stavební a územní řízení na postavení tabule před nádražím. Pokud by vše klapalo ideálně, tak ji zprovozníme možná už v březnu. Určitě to ale bude během prvního pololetí,“ řekl šéf dopravního podniku Tomáš Pelikán.
Podle něj podnik už zná definitivní podobu tabule a už je podepsána i smlouva s dodavatelem. „Náklady na tabuli včetně instalace nepřesáhnou 400 tisíc korun,“ uvedl Pelikán.
Podobnou tabuli, jaká se brzy objeví v Pardubicích, už mají deset let v sousedním Hradci Králové. Cestujícím značně ulehčuje orientaci v pohybu po městě. Velká digitální informační tabule ukazuje příjezdy linek MHD v pořadí linka, směr, čas a číslo nástupiště.
„Na tabuli každý hned zjistí, kdy a kam jede jeho spoj. Je to daleko přehlednější než klasické papírové jízdní řády,“ uvedl tiskový mluvčí dopravního podniku Martin Hodný.
„Až celý systém vyzkoušíme, tak postupně budeme služby doplňovat. Pro lidi bude určitě zajímavé třeba aktuální hlášení o zpoždění jejich spoje,“ doplnil Pelikán.
První tabule bude před nádražím stát v místech, kde dnes lidé najdou běžné jízdní řády. „U nádraží máme velmi významný dopravní uzel. Navíc tabule poslouží hlavně lidem, co do Pardubic dorazí třeba poprvé a neznají to tady,“ řekl mluvčí Hodný.
Podle jeho šéfa se podobné tabule časem objeví i na dalších místech ve městě. „Tohle je zatím jen ukázka na zkoušku, jak by měla vypadat informovanost pasažérů v budoucnosti. Jednou bychom v Pardubicích rádi měli čtyři až pět podobných tabulí. Ty by se mohly objevit třeba na Masarykově náměstí a na dalších velkých dopravních křižovatkách,“ dodal Tomáš Pelikán.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář