Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odjezdy autobusů ukáže digitální tabule

12. 6. 2007
  • Datum: 12.6.2007
  • Autor: (zln)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Pardubický
  • Strana: 03

Ještě do začátku prázdnin se pardubická městská hromadná doprava dočká moderní novinky. Před vlakovým nádražím se totiž objeví digitální tabule, která lidem oznámí čas odjezdu jejich spoje. Dopravní podnik už má stavební povolení na postavení tabule.
„Teď se začnou stavět základy pro uchycení tabule. 15. června nám samotné zařízení přijde a my ho po testovacím provozu umístíme před nádraží. Celkové náklady na tabuli nebudou vyšší než 400 tisíc korun,“ řekl šéf dopravního podniku Tomáš Pelikán.
Výběr místa pro informační tabuli není náhodný.
U nádraží má městská hromadná doprava významný uzel a navíc tam odtud odjíždí řada lidí, kteří jsou ve městě poprvé. „Na tabuli každý hned zjistí, kdy a kam jede jeho spoj. Je to daleko přehlednější než klasické papírové jízdní řády. Lidem to usnadní orientaci,“ věří tiskový mluvčí dopravního podniku Martin Hodný. V Hradci Králové podobné zařízení, které se letos objeví v Pardubicích, slouží před hlavním nádražím už deset let.
Na tabuli si lidé přečtou čas odjezdů i směr linky
Velká digitální informační tabule ukazuje příjezdy linek MHD v pořadí linka, směr, čas a číslo nástupiště.
„Až celý systém vyzkoušíme, tak postupně budeme služby doplňovat. Pro lidi bude určitě zajímavé třeba aktuální hlášení o zpoždění jejich spoje,“ uvedl Pelikán.
Podle něj se podobné tabule časem objeví i na dalších místech ve městě.
„Tohle je zatím ukázka, jak by měla vypadat informovanost pasažérů v budoucnosti. Jednou bychom v Pardubicích rádi měli čtyři až pět podobných tabulí. Ty by se mohly objevit třeba na Masarykově náměstí a na dalších velkých dopravních křižovatkách,“ dodal šéf dopravního podniku Tomáš Pelikán.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář