Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trolejbusy opustí pardubické centrum

13. 4. 2007
  • Datum: 13.4.2007
  • Autor: Zdeněk Seiner
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Východní Čechy
  • Strana: 11


Stane se tak v květnu na dva týdny.Zatím jen na zkušební dobu dvou týdnů opustí trolejbusy třídu Míru v Pardubicích. Přeměnu této páteřní ulice na pěší zónu bez městské hromadné dopravy schválilo už v loňském roce městské zastupitelstvo.
Během výluky posoudí náklady
„Dopravní podnik města využije ve dnech 14. až 27. května potřebu pravidelné technické údržby trolejového vedení k tomu, abychom objektivně posoudili náklady, které nás při vymístění dopravy z třídy Míru čekají,“ řekl Právu náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř (ODS).
„Technická údržba by se dala samozřejmě zvládnout v noci, případně trolejbusy na dva nebo tři dny nahradit autobusy, ale chceme získat potřebné údaje a čas na to, abychom průzkumy zjistili názory pardubických obyvatel,“ dodal Krejčíř.
„Byl to nápad, který vznikl na jednání rady a líbí se mi. Přestaneme odhadovat, dostaneme se k přesnějším číslům nákladů na změnu dopravní trasy, jaké investice například do měnírny budou nezbytné, jak se změní dopravní zatížení. Zjistíme, co je možné a co ne. Vždyť na Masarykově náměstí se interval trolejbusů dnes dostal už pod jednu minutu. Uvidíme, co to přinese,“ podotkl Jaroslav Deml (ODS), primátor Pardubic.
„Nechceme, aby tento zkušební projekt byl chápán jako útok na slíbené vymístění hromadné dopravy z pěší zóny,“ ujistil Tomáš Pelikán, ředitel Dopravního podniku Pardubic.
Vyhnání trolejbusů z centrální třídy Míru v Pardubicích na sousední Sukovu třídu má mezi obyvateli příznivce i odpůrce. Dnes jezdí přes třídu Míru na 300 trolejbusů denně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář