Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trolejbusy zmizí z centra

12. 4. 2007
  • Datum: 12.4.2007
  • Autor: (jč)
  • Zdroj: Haló noviny
  • Rubrika: Z DOMOVA
  • Strana: 05

Ve druhé polovině května zmizí z pardubické třídy Míru trolejbusy ze samotného centra města. Dopravní podnik města Pardubic (DPmP) využije plánované výluky a vyzkouší, jak se projeví v dopravě vytvoření pěší zóny na třídě Míru.
»Technické údržby chceme využít k tomu, abychom objektivně posoudili nejvýznamnější náklady, které nás při vymístění dopravy z třídy Míru čekají. A zároveň tak máme my i město možnost získat konkrétní představu o možných dopadech tohoto záměru,« řekl ředitel DPmP Tomáš Pelikán.
Podle Nataši Hradní z tiskového oddělení magistrátu v současné době projede po třídě Míru více než 300 spojů za den. Od 14. do 27. května bude hlavní pardubická třída v úseku od Sladkovského ulice po náměstí Republiky pro MHD uzavřena. Trolejbusy budou vedeny přes náměstí Republiky a Sukovu třídu, autobusy číslo 6, 9 a 19 vjedou z Palackého ulice na třídu Míru a budou pokračovat Sladkovského ulicí na Sukovu třídu. Zkušebně se tak naplní vize, kterou schválilo zastupitelstvo - třída Míru jako pěší zóna bez městské hromadné dopravy. Během čtrnáctidenní simulace pěší zóny DPmP nejen vygeneruje technické či přepravní parametry, které potřebuje znát pro svou činnost v případě vymístění dopravy z třídy Míru, ale provede i další průzkumy. Město by tak mělo získat přehled o názoru cestujících na změněný systémem dopravy, pohybu chodců po pěší zóně, návštěvnosti obchodů a podobně. »Tímto krokem budeme moci posoudit, které z nákladných investic spojených s vymístěním dopravy z pěší zóny jsou nutné a které ne,« dodal ředitel DPmP.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář