Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jízdné za hotové podraží, senioři ale přestanou v 75 letech platit

16. 3. 2007
  • Datum: 16.3.2007
  • Autor: (jjí)
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Jižní Morava
  • Strana: 09

Městská hromadná doprava v Pelhřimově od dubna podraží. Více zaplatí ovšem pouze ti, kteří si k cestování po městě kupují jednotlivé jízdenky a platí hotově. Takoví cestující zaplatí místo dosavadních šesti nově deset korun za jednu jízdu. Ostatní jízdné se nemění, naopak senioři nad 75 let budou už za necelé tři týdny jezdit zcela zdarma.
Radní, kteří úpravy jízdného schvalovali, chtějí změnami posílit přednosti systému placení kartou i výhody měsíčního předplatného. „Při placení kartou nebo při používání měsíčních časových jízdenek se cestující díky instalovanému systému evidují, budeme znát, kolik lidí jednotlivými spoji jezdí a na základě toho budeme moci upravovat organizaci městské dopravy po Pelhřimově,“ zdůvodnil změnu starosta Leopold Bambula (ODS). Podle něj se změna nedotkne pravidelných cestujících, Bambula připouští, že více budou od dubna platit návštěvníci města.
Lidé starší pětasedmdesáti let nebudou platit od dubna vůbec, ať budou odkudkoli. „Lidé ve věku od 65 let do 75 let budou stejně jako doposud platit poloviční jízdné,“ připomenul starosta. Poloviční jízdné platí a budou platit i žáci základních a studenti středních a vysokých škol.
Kartou placená individuální jízdenka bude stát od dubna v Pelhřimově nadále šest korun, poloviční jízdné je při tomto způsobu placení za tři koruny. Při placení v hotovosti bude stát jízdenka deset korun, poloviční pět korun. Celá měsíční jízdenka přijde i nadále na 180 korun, poloviční na 90 korun.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář