Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podobu Písecké karty navrhnou školáci

22. 3. 2007
  • Datum: 22.3.2007
  • Autor: Libuše Kolářová
  • Zdroj: Písecký deník
  • Rubrika: Písecko
  • Strana: 10

Obyvatelé a návštěvníci města budou mít ještě letos příležitost využít bezhotovostní platby v dopravě, při návštěvě divadla, koupaliště a dalších služeb. Město a akciová společnost ČSAD Č. Budějovice připravují Píseckou kartu.
„Půjde v podstatě o elektronickou peněženku, kde její držitelé budou mít například měsíční nebo čtvrtletní jízdenku na MHD, mohou jejím prostřednitvím platit i jednorázové jízdné, vstupenky do kina, divadla, nebo i parkovné,“ vysvětlil referento dopravy ČSAD Autobusy Č. Budějovice Karel Coufal.
O grafické podobě Písecké karty rozhodnou školáci. „Dáváme jim tu možnost, protože děti jsou velmi tvůrčí a věříme, že i v tomto případě navrhnou podobu karty, která pro držitele bude i zajímavým suvenýrem,“ uvedla místostarostka Hana Rambousová (VPM).
Město a ČSAD Autobusy vyhlásily soutěž o nejlepší grafický návrh, který musí zobrazovat píseckou dominantu, nebo kombinaci dominant. „Písecká karta bude mít rozměry klasické bankovní karty. Bude na ní fotografie a jméno klienta, proto musí zůstat volné místo pro tyto údaje. Žáci základních a uměleckých škol mohou návrhy posílat na formátu A4 vyobrazené jakýmkoli výtvarným způsobem,“ informovala vedoucí odboru školství MÚ Marie Cibulková. Děti mohou své návrhy posílat na adresu odboru do 20. dubna. Vyhlášení výsledků se uskuteční v květnu za účasti starosty Písku Miroslava Sládka a na autory nejlepších návrhů čekají hodnotné ceny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář