Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alpy brázdí vlak ze Škodovky

20. 2. 2007
  • Datum: 20.2.2007
  • Autor: VERONIKA NĚMCOVÁ
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Plzeňský
  • Strana: 02

Premiérovou dodávku podvozků pro úzkorozchodné vlaky dokončuje v těchto dnech plzeňský výrobce kolejových vozidel Škoda Transportation pro italskou společnost OFV. Na základě kontraktu za 150 milionů korun Škodovka dodá italskému zákazníkovi celkem 21 trakčních podvozků (podvozky osazené trakčními motory), sedm běžných podvozků a deset sad elektrické trakční výzbroje.
To vše je určeno pro elektrické vlaky provozované v horském terénu. Cestující začnou vlaky vozit v první polovině letošního roku.
„První třívozová jednotka má již za sebou část jízdních zkoušek na její domovské trati mezi italskou Domodossolou a švýcarským Locarnem,“ informovala mluvčí Škody Holding Radka Pistoriusová.
Získání této zakázky znamenalo pro Škodu Transportation další posílení její pozice v Itálii. „Na italských trzích figurujeme jako ustálený dodavatel a významný subjekt v oblasti železničních kolejových vozidel a vozidel MHD,“ řekl obchodní ředitel Škoda Transportation Martin Šubert. Podle mluvčí Škody Holding má společnost OFV zájem o další spolupráci.
Škoda Transportation dodává do Itálie kromě podvozků také nízkopodlažní tramvaje pro novou tramvajovou linku v Cagliari. Sem už firma dodala šest pětičlánkových klimatizovaných vozů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář