Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do dopravního podniku míří dalších 80 milionů

9. 3. 2007
  • Datum: 9.3.2007
  • Autor: Dana Veselá
  • Zdroj: Plzeňský deník
  • Rubrika: Plzeň
  • Strana: 11

Finanční injekci píchne PMDP radnice z městského rozpočtu. Radnice našla pro Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) dalších 80 milionů korun nad rámec už schválených 574 milionů korun dotace pro letošní rok. O tom, že suma poputuje do PMDP rozhodli včera městští zastupitelé.
Peníze město vezme z fondu rezerv (48,5 milionu korun) a z příspěvku určeného pro Městský ústav sociálních služeb (31,5 milionu korun). Technický náměstek primátora Jiří Uhlík však tvrdí, že důchodce město neošidí. „31 milionů korun jsme pro MÚSS blokovali v době, kdy nebylo jasné, zda ústav dostane dotaci na provoz od státu. Tato suma však z ministerstva v minulých dnech dorazila, a tak můžeme peníze použít pro dopravní podniky,“ vysvětlil.
O finanční injekci pro PMDP požádal vedení města začátkem ledna generální ředitel Michal Kraus. V dopise primátorovi a radním sdělil, že podniku chybí finance na tři miliony z 15,5 milionu vozokilometrů, jež mají vozy MHD letos ujet. Pohrozil dokonce tím, že pokud město peníze nepošle, nevypraví na trasy až pětinu spojů.
Finance, které radnice do PMDP pumpuje, jsou rok od roku vyšší. Vloni činily 509 milionů korun, letos už jde o více než 514 milionů korun na provoz a 60 milionů na investice, teď k nim přibyde dalších 80 milionů. „Doufám, že jde o poslední peníze, které letos PMDP dostanou. Alespoň jsme tak domluveni,“ řekl primátor Pavel Rödl (ODS).
Uhlík však připouští další investici. „Někdy v polovině roku bychom chtěli najít v rozpočtu dva až pět milionů korun na rozjezd budování tzv. dynamického dispečinku,“ řekl. Podle náměstka jde o velkou obrazovku, z které bude mít dispečer přehled o všech vozech na linkách.
Zástupci opozice Miroslav Brabec a Miloslav Šimák uvedli, že budou hospodaření v PMDP sledovat. Šimák se stal nedávno členem dozorčí rady Plzeňských městských dopravních podniků.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář