Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jízda „na černo“ muže vyšla na 20 tisíc

24. 7. 2007
  • Datum: 24.7.2007
  • Autor: EVŽEN ZAVADIL
  • Zdroj: Plzeňský deník
  • Rubrika: Plzeň
  • Strana: 03


Plzeňan neštípl lístek za 12 korun, teď zaplatí 1600násobek původní ceny. Neštípl si lístek v trolejbusu a chytil ho revizor. Chtěl ušetřit 12 korun, teď má zaplatit bezmála 20 tisíc korun. 50letému Plzeňanovi se krutě nevyplatila jízda „na černo“ a následná liknavost při splácení pokuty.
„Chápu, že se mají zaplatit dluhy. Úplně mě ale omračuje částka, kterou mám nyní zaplatit. Zdá se mi, že navýšení pokuty je prostě nepřiměřené,“ nechápavě kroutí hlavou starší muž, který nechce zveřejnit své jméno. Exekuční příkaz Plzeňskému deníku ale poskytl.
Příkaz určuje Plzeňanovi zaplatit Plzeňským městským dopravním podnikům (PMDP) částku ve výši 1012 korun (1000 korun pokutu a 12 korun za lístek), dále pak úroky z prodlení, náklady předchozího řízení ve výši 6133,50 koruny, náklady PMDP, které se stanovují předběžně na 2860 korun, a také náklady exekutorovi, který si stanovuje náklady také předem, částkou 7800 korun.
Exekuční příkaz obsahuje i poučení, že proti příkazu není přípustný opravný prostředek. Exekutor také vyzývá dlužníka, aby do pěti dnů složil celkovou částku na účet exekutora. Celková částka včetně úroků z prodlení činí v současnosti 19 300 korun.
Plzeňanovi se, i díky pracovnici plzeňské neziskové organizace, nakonec povedlo dohodnout měsíční splátky. „Jsem nakonec rád, že soudní exekutor přistoupil na možnost postupného splácení. Vím, že jsem udělal hroznou chybu, neměl jsem házet všechno za hlavu. Nikdo mi ale nevymluví, že platím prostě nekřesťanské peníze,“ dodává nešťastný Plzeňan.
První splátka byla stanovena na pět tisíc korun, ta už je zaplacena, další jsou ve výši tisíce korun. Téměř do konce příštího roku tak bude muž platit za svoji „blbost“. Lístek na tramvaj si už prý štípnout nezapomene.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář