Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plzeň zvažuje zavedení dopravy k zoo

15. 3. 2007
  • Datum: 15.3.2007
  • Autor: Ivan Blažek
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Západní Čechy
  • Strana: 11

V rámci optimalizace městských linek se dostane do hry i spoj k zahradě.
K plzeňské zoologické zahradě snad začne jezdit městská hromadná doprava. „Chceme si objednat optimalizaci linek ve městě a jedním z požadavků bude i zavedení MHD k zoo,“ řekl Právu technický náměstek plzeňského primátora Jiří Uhlík, podle něhož by mohly městské spoje začít zajíždět k zahradě během jednoho nebo dvou let.
Zoologická zahrada by podobný krok uvítala. „Docházková vzdálenost k nám je poměrně velká,“ upozornil mluvčí zoo Martin Vobruba. Zatím musejí návštěvníci -ročně jich přichází přes tři sta tisíc a zahrada je tak nejatraktivnějším cílem v Plzeňském kraji - přijet autem anebo absolvovat skoro kilometrový pochod od tramvaje nebo o něco kratší od autobusu.
„Pozitivním krokem už bylo i loňské zavedení turistického vláčku,“ připomněl Vobruba. Vláček spojuje zoo s plzeňským náměstím, jezdí však jen v hlavní turistické sezóně.
Zájem o plzeňskou zoo se pravděpodobně ještě zvýší, pokud se podaří uskutečnit ambiciózní projekt, který počítá s rozšířením plochy zahrady o polovinu - nová část zoo s indickými slony, orangutany, tapíry a dalšími zvířaty by měla sahat až k silnici z Plzně do Radčic. Plzeňští zastupitelé na svém posledním zasedání rozhodli, že v mimořádném režimu projednají potřebnou změnu územního plánu pro dotčenou lokalitu.
„Tento proces bude trvat minimálně rok a přinejmenším dvakrát se ještě vrátí do zastupitelstva,“ sdělil vedoucí stavebně-správního odboru magistrátu Jiří Balihar.
Změna územního plánu je nutná, aby město vůbec mohlo požádat o potřebné dotace. „Variant je víc. Jednou z možností je například žádost na Státní fond životního prostředí,“ podotkl Uhlík a dodal: „Cenové odhady se pohybují kolem dvou set miliónů korun. Nemusíme je ale investovat najednou, zahrada se může rozšiřovat postupně.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář