Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škoda Electric získala velké zakázky v Asii

16. 3. 2007
  • Datum: 16.3.2007
  • Autor: (ab)
  • Zdroj: Hospodářské noviny
  • Rubrika: Z domova
  • Strana: 18

Společnost Škoda Electric uspěla na asijských trzích. Za čtvrt miliardy korun dodá během příštích dvanácti měsíců jihokorejské firmě Rotem Company 34 elektrických výzbrojí pro vozy metra v Istanbulu.
Se společností Rotem bude dceřiná firma Škody Holding dlouhodobě spolupracovat, uvedl ředitel divize Pohony a trolejbusy Karel Majer.
»Jde o referenční zakázku na asijském trhu, kde zejména v Číně a Indii očekáváme výrazný růst poptávky po kolejových vozidlech,« řekl.
Prototyp elektrické výzbroje obdrží zákazník v Jižní Koreji v létě, měsíční dodávky budou dále pokračovat až do začátku roku 2008.
Výzbroje jsou určené pro Istanbul Elektrik Tramvay v Tünel Iľletmeleri (IETT), místní firmu zajišťující hromadnou dopravu ve městě. Obsahují trakční a pomocné pohony.
»Smlouva zahrnuje asistence při montáži, uvádění do provozu, testování, záruční servis i školení tureckých specialistů,« uvedl Majer. Istanbulská vozidla s maximální rychlostí 80 kilometrů za hodinu budou jezdit ve dvojicích z autobusového nádraží Otogar na předměstí Bagcilar.
Rotem Company s 3500 lidmi, součást koncernu Hyundai Motor Group, je významným hráčem na světovém trhu kolejových vozidel a vozů pro vojenský průmysl. Vyrábí elektrické a dieselové lokomotivy, příměstské a vysokorychlostní vlaky, lehká kolejová vozidla a vagony.
Škoda Electric zaměstnává 550 lidí a je jedním ze tří největších výrobců trolejbusů v Evropě.
Začátkem února firma uzavřela jeden z nejvýznamnějších evropských kontraktů na dodávku trolejbusů. Podle této smlouvy dodá během příštích pěti let do Rigy 150 trolejbusů v celkové hodnotě 1,5 miliardy korun. Zákazníkem je dopravní podnik lotyšské metropole Riga Satiksme.
Škoda Electric plánuje letos nárůst prodeje z loňských 1,53 miliardy na dvě miliardy korun. Zajistí ho shodně všechny tři výrobní obory. Kromě trolejbusů to budou trakční motory a pohony elektrických vozidel.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář