Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škoda vybaví vozy istanbulského metra

20. 3. 2007
  • Datum: 20.3.2007
  • Autor: (ven)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Plzeňský
  • Strana: 04

Zakázku za 243 milionů korun získal jeden z největších evropských výrobců trolejbusů a trakčních motorů, plzeňská Škoda Electric, dceřiná firma Škody Holding. Pro jihokorejskou firmu Rotem Company dodá 34 elektrických výzbrojí pro vozidla metra v Istanbulu. Jedná se o první větší zakázku plzeňského podniku v Asii.
„Je to referenční zakázka na asijském trhu, kde se zejména v Číně a Indii očekává v příštích letech výrazný růst poptávky po kolejových vozidlech. S firmou Rotem Company budeme dlouhodobě spolupracovat,“ uvedl ředitel divize Pohony a trolejbusy Škoda Electric Karel Majer.
Prototyp elektrické výzbroje obdrží jihokorejský zákazník v létě tohoto roku, dodávky budou dále pokračovat po čtyřech a šesti sadách elektrické výzbroje měsíčně až do začátku roku 2008.
Součástí dodávky budou trakční a pomocné pohony, asynchronní trakční motory a systém nadřazeného řízení vozidla. „Smlouva zahrnuje také asistence při montáži, uvádění vozidel do provozu a jejich kompletní testování, záruční servis i školení tureckých specialistů,“ řekl Majer.
Konečným zákazníkem je dopravní podnik IETT, zajišťující městskou hromadnou dopravu v Istanbulu. Vozidla se škodováckou výzbrojí budou jezdit na trati spojující autobusové nádraží Otogar s předměstím Istanbulu Bagcilar.
Zákazník Škody, jihokorejská firma Rotem Company, je součástí nadnárodního koncernu Hyundai Motor Group a je významným hráčem na světovém trhu dopravních technologií. Podniká především v oblasti výroby kolejových vozidel a vozidel pro vojenský průmysl. Firma s 3500 zaměstnanci vyváží svoje výrobky do zemí Asie, Severní a Jižní Ameriky, Evropy, Afriky, na Střední východ a do Oceánie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář