Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škodováci dodají Rumunům trolejbusy za půl miliardy

14. 6. 2007
  • Datum: 14.6.2007
  • Autor: (ČTK)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Kraj Plzeňský
  • Strana: 02

Plzeňská Škoda Electric dodá do rumunského Temešváru padesát trolejbusů za více než půl miliardy korun. Městskému dopravnímu podniku odešle první nízkopodlažní vozy 24 Tr už letos. „V tomto roce jde o druhý významný exportní úspěch našeho podniku, jednoho ze tří největších evropských výrobců trolejbusů. V únoru jsme zvítězili v Rize, kam dodáme 150 vozů,“ uvedl ředitel firmy Jaromír Šilhánek.
Evropského tendru se zúčastnily také rumunský výrobce trolejbusů Astrabus a polský Solaris. „Výběrové řízení bylo důležité pro všechny zúčastněné firmy, protože se jednalo o první soutěž na asynchronní trolejbusy v Rumunsku,“ připomněl Jaromír Šilhánek.
Dvanáctimetrové nízkopodlažní trolejbusy budou vybaveny přídavným dieselagregátem, klimatizací a kamerovým systémem.
Kontrakt v Temešváru, jednom z největších rumunských měst, je pro Škodovku prvním v oboru dopravního strojírenství na tamním trhu. Kromě tramvají a trolejbusů je pro Škodovku perspektiva v oboru energetiky. Škoda Power už dodala do teplárny v Bukurešti turbosoustrojí 60 MW. Výroba trolejbusů má tvořit přes čtyřicet procent letošních tržeb Škody Electric.
Podnik s 560 lidmi chce letos prodat zboží za 2,2 miliardy korun.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář