Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tramvaje mají naději

22. 3. 2007
  • Datum: 22.3.2007
  • Autor: Petra Petříková
  • Zdroj: Plzeňský deník
  • Rubrika: Moje Plzeňsko
  • Strana: 09

Mohly by jezdit až na Borská pole. Peníze je třeba získat z fondů EU. Jiskřička naděje svitla při možnosti prodloužení tramvajových spojů na Borská pole. Ministr dopravy Aleš Řebíček včera nezávazně přislíbil, že se pokusí obnovit fondy Evropské unie, ze kterých by bylo možné výstavbu tramvajové trati financovat. „Na provedení našeho záměru by bylo třeba 360 až 700 milionů korun. Konečná částka je závislá na tom, kudy a kam přesně by tramvaje jezdily. Z jiných než z těchto fondů Evropské unie není možné trať realizovat. Zatím je to všechno v plenkách. Záleží i na tom, jak se k návrhu ministra Řebíčka obnovit fondy, postaví Svaz měst a obcí,“ uvedl primátor města Plzně Pavel Rödl.
Členové svazu na nedávném jednání v Plzni ale uvedli, že by sami chtěli některé fondy obnovit.
Kolik přesně by stála výstavba trati tak, jak je zobrazena na plánku, není jisté. „V této chvíli nemám k dispozici přesný rozpočet této varianty. Navíc se dají ještě očekávat změny, které by mohly rozpočet ovlivnit,“ informoval včera Petr Raška z útvaru koncepce a rozvoje magistrátu města Plzně.
O tom, že by tramvaje měly jezdit až na Borská pole, už se mluví od roku 2002. Největší zájem o prodloužení tramvajových spojů měla Západočeská univerzita.
Rozhodnutí, zda budou zmiňované fondy skutečně obnoveny, by mělo padnout v průběhu příštího roku. Případná výstavba nové tramvajové trati by pak podle slov primátora mohla odstartovat v roce 2009.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář