Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exšéf Primy bude řídit Dopravní podnik Prahy

14. 3. 2007
  • Datum: 14.3.2007
  • Autor: (čtk, eko)
  • Zdroj: Hospodářské noviny
  • Rubrika: Z domova
  • Strana: 17

Bývalý ředitel televize Prima Martin Dvořák se stal novým členem představenstva Dopravního podniku hlavního města Prahy. Včera o tom rozhodla městská rada, která ve vedení podniku provedla řadu dalších změn.
Dvořák by se měl stát podle dřívějších informací týdeníku Euro novým generálním ředitelem pražského dopravního podniku.
Martin Dvořák vedl od podzimu roku 2000 televizi Prima, kdy ve funkci nahradil Kateřinu Fričovou. Rok po vstupu nového partnera, švédské skupiny Modern Times Group (MTG), ale televize nejvyšší vedení změnila a Dvořáka ve funkci vystřídal loni v září Litevec Aleksandras Česnavičius. Dvořák po svém odvolání zůstal v představenstvu televize. Vedle toho začal jako konzultant působit v občanském sdružení eStat.cz – Efektivní stát, které si klade za cíl zeštíhlení státní správy. Na projektu spolupracoval jako odborný konzultant pro oblast elektronických komunikací a médií.
Dopravní podnik patří stoprocentně hlavnímu městu. Ke změnám v představenstvu a v dozorčí radě dochází po každých komunálních volbách. Tentokrát však radní odvolali z představenstva i lidi z vrcholného vedení podniku, konkrétně dopravního ředitele Petra Blažka a ekonomického ředitele Václava Pomazala. Zůstal jen nynější generální ředitel Tomáš Jílek. V představenstvu bude dále zasedat pět městských zastupitelů a dva úředníci magistrátu.
Podnik je největším provozovatelem městské hromadné dopravy v Česku. Každodenně přepravuje cestující téměř dvěma tisíci vozidly metra, tramvajemi a autobusy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář