Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak správně zamávat

22. 2. 2007
  • Datum: 22.2.2007
  • Autor: jfk
  • Zdroj: Lidové noviny
  • Rubrika: Metropole/Praha
  • Strana: 06

Svůj rozsáhlý projekt doplnil dopravní podnik také o jakési instrukce pro bezradné. Zde radí cestujícím, jak na sebe upozornit projíždějící autobus.
Zaručeným způsobem, jak jej zastavit, je podle těchto rad dopravního podniku mávnutí rukou, kterého si všimne i řidič.
Pokud zastavuje autobus člověk, který se v něm veze, měl by zas podle návodu s dostatečným předstihem před zastávkou stisknout červené tlačítko stop, kterých je v každém vozidle několik. Dopravní podnik se snaží šířit osvětu i mezi svými řidiči. Ty nabádá k ostražitosti a všímavosti, aby jim neuniklo žádné i nepovedené zamávání člověka na zastávce. „Řidičům také stále opakujeme jména zastávek, které budou na znamení. Jde hlavně o návyk. Doteď na nich byli zvyklí normálně stavět, a náhle je budou projíždět,“ popisuje další vzdělávací akci dopravní ředitel DP Petr Blažek. Podle něj je pravděpodobné, že ze začátku budou s novými zastávkami na znamení problémy. „Lidé si budou stěžovat, že jim autobus nezastavil. To se stává. Člověk třeba autobus dobíhá, mává, ale řidič si ho nevšimne,“ popisuje jeden z případů dopravní ředitel.
Obdobné situace jsou v Praze poměrně běžné. Podle Blažka by se ale nemělo nikdy stát, že by autobus projel svou stálou zastávku. Poté hrozí řidičům vcelku výrazné srážky z platu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář