Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mávejte, nebo vám autobusy ujedou

26. 3. 2007
  • Datum: 24.3.2007
  • Autor: (jfk)
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Praha - Střední Čechy
  • Strana: 25

Už tři týdny má Praha o 130 řádných autobusových zastávek méně. Cestující, kteří čekají na jejich nástupištích, musí od 4. března na řidiče mávat, jinak jim nezastaví. Ne každý si stačil zvyknout.
„Jel jsem stotřiadvacítkou ze Šmukýřky na Knížecí a zastávku, kde čekalo nejméně dvacet lidí, řidič klidně projel,“ říká čtyřicetiletý muž.
Nikoho z cestujících nenapadlo na nástupišti, kde autobus vždy automaticky zastavoval, mávat. „Od zavedení vyššího počtu zastávek na znamení uplynula velice krátká doba, proto nelze tuto situaci v současné době vyhodnotit,“ reaguje Eva Dydová z tiskového oddělení Dopravního podniku hlavního města Prahy na dotaz, jak cestující změny přijali.
„Na dopravní podnik přišlo dvacet stížností, dalších čtrnáct eviduje Ropid,“ říká mluvčí. Podnik plánované zrušení stálých zastávek začátkem roku zdůvodnil snahou o zrychlení autobusové dopravy. Dlouhý seznam zastávek, které jsou nově „na znamení“, zveřejnil na svém webu.
Ačkoli podnik před zavedením změn sliboval, že řidiči budou zpočátku ohleduplnější a zastaví i tam, kde by na ně měli lidé mávat, dopravci spíš pouze mechanicky dodržují nové předpisy. V čem má větší vstřícnost vůči cestujícím spočívat, nebyl tento týden nikdo z vedení dopravního podniku schopen vysvětlit. Ředitel Tomáš Jílek nebyl k zastižení. „Pan ředitel má velmi nabitý program,“ sdělila Právu jeho sekretářka.
„Pravidla pro nástup a výstup se nijak nemění. Pokud cestující stojí na zastávce a chce do autobusu nastoupit, musí dát rukou znamení zvednutím paže,“ říká Dydová. Pokud chce cestující vystoupit, musí s předstihem před zastávkou stisknout tlačítko stop.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář