Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na nočních linkách rozdali revizoři dva tisíce pokut

6. 3. 2007
  • Datum: 6.3.2007
  • Autor: (pez, ČTK)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Praha
  • Strana: 02

Přestože kvůli nově nasazovaným revizorům mají černí pasažéři v nočních tramvajích těžší život, každý šestý cestující jezdí stále ještě načerno. Vyplývá to z průzkumu, který si nechal zpracovat pražský Dopravní podnik.
Revizoři, kteří v tramvajích spolu se strážníky kontrolují cestující už více než měsíc, vypsali od poloviny ledna do půlky února přes dva tisíce pokut a z tramvají vykázali více než tisícovku bezdomovců. I když noční spoje vyjíždějí z depa až kolem půlnoci, revizoři nastupují na noční směnu už v půl jedenácté večer.
„V tomto čase naši revizoři kontrolují ve vybraných stanicích metra bez doprovodu strážníků,“ vysvětluje mluvčí Dopravního podniku Michaela Kuchařová.
Po uzavření metra se k revizorům připojují strážníci a nastupují společně do nočních tramvají. A nouzi o práci rozhodně nemají. „V průběhu jednoho měsíce prověřili naši zaměstnanci bezmála 21 300 cestujících. Téměř patnáct procent z nich nemělo platnou jízdenku,“ říká Kuchařová.
Velkou část provinilců tvoří lidé bez domova, kteří v nočních tramvajích přespávají. Těch se navzdory jejich malému počtu týká celá třetina uložených pokut.
I bez nich je však černých pasažérů v nočních tramvajích proti denním spojům více než dvojnásobně. Za světla totiž jízdenku nemá jen okolo šesti procent cestujících.
***
* Noční kontroly od 17. ledna do 17. února
Počet zkontrolovaných lidí:
21 284
Celkem udělených pokut:
2114
Bezdomovců vykázaných z tramvají:
1008
Načerno jelo 14,7 % cestujících,
4,8 % bylo bezdomovců.
Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář