Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taxíky pustí na trať pro tramvaje

3. 5. 2007
  • Datum: 3.5.2007
  • Autor: (ab)
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Praha
  • Strana: 03

Taxikáři, kteří převážejí po Praze klienty, by už na podzim mohli objíždět kolony stojících aut po tramvajových kolejích - a úplně beztrestně. Nápad chce prosadit náměstek primátora Rudolf Blažek.
„Tato myšlenka je stále otevřená. Mám připraven návrh, jak by se to případně dalo udělat,“ tvrdí Blažek. Jasno by mělo být na podzim letošního roku. „Vypracuji konkrétní řešení,“ slibuje náměstek. Na tramvajové koleje a autobusové pásy by však nemohli všichni taxikáři. „Týkalo by se to pouze řidičů, kteří mají ve voze klienta, kteří neudělali žádný přestupek a mají v pořádku všechny náležitosti podle vyhlášky hlavního města,“ upřesňuje Blažek. Domnívá se, že po zavedení nového pravidla by taxíkem mohlo jezdit víc lidí a z ulic by zmizela část automobilů.
Taxikáři nápad vítají. „Připravovali jsme to už dávno, takhle to funguje všude na Západě. Navíc Praha není město, ze kterého jen tak zmizí dopravní kolaps,“ říká šéf AAA Radiotaxi Jiří Kvasnička.
Taxikáři už vybrali zhruba čtyřicet lokalit, kde by bylo možné, aby jejich auta jezdila po tramvajových pásech. „Auta jsou žlutá a jsou dobře vidět, takže problém by nebyl ani v bezpečnosti,“ tvrdí Kvasnička.
Nadšení taxikářů však nesdílí Dopravní podnik. „Rozhodnutí je sice na magistrátu, ale pokud by k tomu došlo, určitě bude nutná debata,“ upozorňuje mluvčí Dopravního podniku Michaela Kuchařová.
Dopravní podnik by prosazoval zejména to, aby taxíky nesměly na koleje v dopravní špičce a na frekventovaných místech.
„Naším zájmem je především to, abychom nemuseli prodlužovat intervaly jednotlivých spojů,“ vysvětluje Kuchařová.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář