Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tábor zdraží autobusy

7. 6. 2007
  • Datum: 7.6.2007
  • Autor: JANA ČERNOCHOVÁ, Petr Kubát
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Jižní Čechy
  • Strana: 04

 
V Českých Budějovicích včera skončila demonstrace proti zdražování fiaskem. Připomíná to slavný román Hlava XXII. Táborská radnice výrazně zdražuje parkování v centru a tvrdí: vybrané peníze půjdou do městské hromadné dopravy. A zároveň oznámí, že od nového roku zdraží i městské autobusy. „Ano, předběžně o tom uvažujeme. Čtyři roky nebylo v aglomeraci Tábor, Sezimovo Ústí, Planá nad Lužnicí, kde autobusy městské hromadné dopravy jezdí, upravováno jízdné. O kolik to ale bude, zatím nechci spekulovat,“ řekl ředitel divize městské hromadné dopravy Comett Plus Petr Pistulka.
Ve výhledu o veřejné dopravě v Táboře do roku 2010 se mluví o tom, že jízdenka s časovým omezením na 38 minut by měla časem zdražit o dvě koruny, ale zároveň se má rozšířit doba platnosti na 60 minut. Zatím jízdenka stojí 12 korun.
„Nezastíráme, že první zdražení přijde už počátkem příštího roku minimálně o inflaci a o zvýšení daně z přidané hodnoty z dosavadních pěti na devět procent,“ řekl místostarosta Martin Jirovský.
Lidem se záměr radnice nelíbí. „Už tak se mi zdá cena jízdenky v Táboře dost vysoká. Zdražení zatíží celou rodinu,“ uvedl Franišek Bednář z Helsinské ulice na sídlišti Nad Lužnicí.
Kde se v táborské městské dopravě promítnou peníze vybrané navíc z parkování? „Hlavně v kvalitě. Chceme předělat celý systém jízdních řádů. Do příměstských částí by autobusy měly zajíždět celodenně každých 60 minut, ve špičkách ve třiceti i dvacetiminutových intervalech, což se zatím neděje,“ slibuje Jirovský.
Protestovalo pět lidí
Fiaskem skončila demonstrace, kterou na včerejší odpoledne svolala před českobudějovickou radnici právnička Elvíra Tomášková. Protestovat proti zdražení jízdného přišlo pět lidí. „Štve mě, že se lidi nepřišli ohradit, proti takovému nesmyslu jako je zdražení jízdenek,“ hřímala na poloprázdném náměstí Tomášková.
***
* Zdražení
Jak se změní ceny v MHD
České Budějovice
základní (20 min.) 12 Kč
zlevněné (senioři) 6 Kč
měsíční (1 zóna) 365 Kč
Tábor
základní ? Kč*
měsíční ? Kč*
* pozn: dopravní firma tvrdí, že nové ceny se teprve připravují

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář