Jdi na obsah Jdi na menu
 


Teplický dopravní podnik prodán Francouzům

15. 2. 2007
  • Datum: 15.2.2007
  • Autor: Monika Doulíková
  • Zdroj: Právo
  • Rubrika: Ústecký kraj
  • Strana: 12

Pro cestující se podle vedení nic nezmění * Nový vlastník plánuje investice do rozšíření a nákupu vozů.
Dopravní podnik města Teplic, který nyní zajišťuje kromě městské hromadné dopravy i ostatní autobusovou dopravu na Teplicku, byl prodán francouzské firmě.
„Stoprocentní obchodní podíl ve společnosti dopravní podnik Teplice, s. r. o., byl převeden na společnost Veolia Transport Česká republika, a. s., (dříve Connex ČR). Tato transakce podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který by v nejbližší době měl vydat svůj souhlas. Po souhlasu ÚOHS dojde k úplnému převzetí společnosti a zapsání nového jediného společníka do obchodního rejstříku,“ uvedl ředitel Dopravního podniku Teplice Jan Gaisler.
Dosavadními společníky a vlastníky Dopravního podniku byli Jan Gaisler, který vlastnil 34 procent, Miloš Gaisler se 33 procenty a jednatel Petr Havlík, který vlastnil též 33 procent akcií. Nyní, ačkoli majoritním vlastníkem se stala francouzská firma, nejsou plánovány podle Gaislera personální změny.
„Dosavadní společníci a zároveň jednatelé zůstávají ve společnosti a nadále ji budou řídit. Prodej nebude mít žádný dopad na cestující a další provozování dopravy,“ říká Gaisler.
Nový vlastník plánuje větší investice do rozšíření a nákupu nových vozů. „Nyní máme 287 zaměstnanců, 46 trolejbusů a 61 autobusů. V letošním roce je naplánován bez účasti rozpočtu města Teplice nákup 16 standardních dvanáctimetrových autobusů a jednoho patnáctimetrového nízkopodlažního autobusu,“ potvrdil Gaisler.
Nákup nových autobusů a nábor desítek nových řidičů začátkem letošního roku byl dán nutností, protože Dopravní podnik Teplice zajišťuje místo Dopravního podniku Ústeckého kraje od 1. ledna na Teplicku dopravu placenou Ústeckým krajem na dalších osm let. Podle jednatele Dopravního podniku Teplice Petra Havlíka většina nových řidičů přišla právě z DPÚK Česká Lípa.
S rozšířením dopravy přistoupilo vedení Dopravního podniku k zavedení dvou tarifních pásem - vnitřního a vnějšího. Se zavedením pásem se zpřísnily kontroly revizorů.
Nyní zajišťuje Dopravní podnik Teplice na padesát autobusových linek.
Dopravní podnik Teplice dostane tento rok od města Teplice jako každoročně dotaci na dopravní obslužnost ve výši 36 miliónů Kč. Zastupitelé schválili pro letošní rok i nezvykle vysoké dotace Dopravnímu podniku Teplice na obnovu vozového parku pro potřeby městské hromadné dopravy ve městě ve výši 70 miliónů Kč.
„Doposavad byl systém takový, že město poskytovalo prostředky na nákup nových autobusů a trolejbusů nám. Nyní dopravní prostředky nakoupí samo. Zatím předběžně má jít o dva autobusy a šest trolejbusů,“ uvedl Gaisler. Dopravní podnik Teplice má podle Gaislera s městem ještě smlouvu na tři roky s tím, že se prodlužuje automaticky, pokud jeden z partnerů smlouvy nevypoví.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

změny

(Vaclavek, 21. 3. 2007 12:36)

Doufám že peníze půjdou i do trolejbusů.

dp teplice

(petr bohatý, 2. 3. 2007 22:25)

chtěl bych